logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Швидка медична допомога в Польщі. Що необхідно знати?

Швидка медична допомога в Польщі. Що необхідно знати?
Приїжджаючи в іншу країну, всяке може статися, а вже від різних екстрених випадків, пов'язаних зі здоров'ям не застрахований ніхто.

Надання медичних послуг швидкою медичною допомогою в Польщі. На що я маю право викликаючи швидку медичну допомогу?

Особливість виклику державної швидкої допомоги в Польщі - для цього потрібні аргументовані причини. Інакше вас проконсультують по телефону, порекомендувавши самостійно звернутися в клініку.

Наприклад, висока температура не буде приводом для приїзду бригади швидкої допомоги. Тому багато хто користується послугами приватних служб.

Швидка допомога приїде тільки в наступних випадках:
 • втрата свідомості
 • гострий психічний розлад
 • судоми
 • гострий раптовий біль в грудині
 • порушення серцевого ритму
 • гострий біль у черевній порожнині та поперековому відділі
 • ознаки гострого отруєння, блювота з кров'ю
 • масивна кровотеча
 • і інші випадки, що загрожують життю

У разі екстрених ситуацій слід дзвонити за телефонами:

Номер: 999
Екстрена допомога: набір з мобільного телефону 112

Кілька порад при виклику швидкої допомоги в Польщі:
 • Будьте готові зуміти пояснити оператору швидкої по телефону, що причина виклику карети вагома, що пацієнтові потрібна невідкладна швидка допомога і він дістатися до найближчого госпіталю не в змозі.
 • До приїзду карети заздалегідь підготуйте всі документи (польські), що підтверджують особу хворого, а також медичну страховку (якщо така є) і т.п.
 • Будьте готові до того, що якщо команда швидкої прийме рішення транспортувати хворого в госпіталь - вам доведеться їхати окремо.
 • Швидка медична допомога, надає свої послуги в надзвичайних ситуаціях пацієнтам, що знаходяться в стані загрози життю і здоров'ю. До даних послуг також можна віднести послуги, які через стан здоров'я пацієнта вимагають негайних дій, пов'язаних з діагностикою та лікуванням. Не можуть бути здійснені під час, і за допомогою медичних працівників, які надають допомогу в інших випадках. При необхідності також може бути надано транспорт для пересування пацієнта.
У Польщі передбачена можливість обслуговування звернень до центрів екстреної допомоги на різних іноземних мовах: по-англійськи, німецьки, українськи, російською та т. Д. Англійським на розмовному рівні володіють практично всі оператори. Навіть, якщо потрібний фахівець відсутня на зміні, яка прийняла звернення, дзвінок перенаправляють в інший підрозділ або навіть в сусіднє воєводство, щоб якомога швидше порозумітися з іноземцем і направити медиків за місцем призначення.

Якщо ж ви вирішили не чекати швидкої допомоги, а звернутися за медичним обслуговуванням самостійно, то необхідно знати наступне:

Прийом хворих цілодобово і в святкові дні можливий не скрізь: цим займаються лише окремі пункти.

1 жовтня 2017 вступили в силу нові правила надання медичної допомоги вночі і в святкові дні.

До впровадження змін, медична допомога вночі і в неробочий час (в тому числі, на свята) надавалася у відділах швидкої допомоги при лікарнях (пол. SOR).

З 1 жовтня у відділах SOR передбачена допомога тільки тим, хто має потребу в негайному лікарського втручання. У всіх інших випадках хворі будуть направлятися в поліклініки (пол. Рrzychodnia). Саме ці установи повинні здійснювати прийом пацієнтів у вихідні та святкові дніі в неробочий час з 18.00 до 8.00.

Більшість польських лікарень мають власні поліклініки. У разі, якщо в даному госпіталі поліклініки немає, персонал цього закладу перенаправить пацієнта за адресою до найближчого закладу, де можна буде отримати необхідну допомогу. Слід зазначити, що пацієнт зможе сам вибирати, в яку саме лікарню звернутися.

Важливо знати: список медичних закладів, які надають медичну допомогу в нічний час і у вихідні (святкові) дні можна знайти на сайті NFZ вашого міста.

Будьте здорові!