logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Штрафи на українському кордоні значно зросли

Штрафи на українському кордоні значно зросли

В кінці квітня в Україні набув чинності закон, згідно з яким штрафи за правопорушення на кордоні в деяких випадках виросли навіть вдвiчи. Про це повідомляє прес-служба Мостиського прикордонного загону.

З 29 квітня цього року набрав чинності Закон України «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо забезпечення прикордонної безпеки держави». Документ передбачає значне збільшення штрафів на кордоні.

За незаконний перетин кордону України штрафні санкції збільшилися в два рази. Порушнику кордону доведеться заплатити штраф від 3400 до 8500 гривень, або відбути адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб за рішенням суду.

У разі групового порушення або вчинення його повторно протягом року – штрафи зростають знову. Винуватці заплатять від 8500 до 13600 гривень, або отримають арешт, на цей раз вже від десяти до п’ятнадцяти діб.

Слід зазначити, що в законодавстві відтепер визначено, що в таких випадках конфіскуються знаряддя та засоби вчинення правопорушення. Це можуть бути транспортні засоби, гідрокостюми, літальні апарати, інше.

Що стосується спроб порушення кордону в пунктах пропуску, то такими вважаються подання на паспортний контроль недійсних, підроблених або чужих паспортних документів.

У випадках злісної непокори законній вимозі військовослужбовця або прикордонника під час виконання ним обов’язків, загрожує штраф від 850 до 1700 гривень, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб. Ті ж дії, вчинені групою осіб, або повторно протягом року будуть каратися штрафом на суму від 1700 до 5100 гривень або адміністративним арештом від десяти до п’ятнадцяти діб.

Прикладом злісної непокори подорожніх під час оформлення в прикордонному відношенні може бути відмова водіїв слідувати через пункт пропуску в передбаченому порядку, відмова вийти з авто, пред’явити документи, заїзд всупереч забороні прикордонника в пункт пропуску і т. п.

У всіх перерахованих випадках прикордонники мають право затримати порушника на строк до трьох годин для складання протоколу, а в необхідних випадках для встановлення особи та/або з’ясування обставин правопорушення – до трьох діб.