logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Шопінг і поляки: 9 цікавих фактів про витрати й вподобання жителів Польщі

Шопінг і поляки: 9 цікавих фактів про витрати й вподобання жителів Польщі

Польща – улюблена країна для шопінгу в жителів сусідніх держав. У сезон розпродажів, та й буквально в кожен вікенд іноземці їдуть сюди за обновками, купити які можна за найвигіднішими цінами. А що купують самі поляки? Скільки коштів на місяць вони витрачають на обновки? І які пропозиції в торгових галереях вважають дійсно вигідними? Портал Polsha24 пропонує вам 9 найцікавіших фактів про те, як поводяться на шопінгу жителі Польщі.

Факт 1. Виявляється, всупереч загальній думці, польські жінки на шопінг витрачають не дуже багато грошей. Вирушаючи в торгові галереї, представниці прекрасної статі досить серйозно й обдумано підходять до покупок. Рідко буває так, що польки імпульсивно змітають речі з полиць магазинів, навіть якщо на ці товари діють великі знижки. В середньому кожна польська жінка витрачає на обновки для гардероба не більше 92 злотих на місяць.

Факт 2. І жінки, і чоловіки в Польщі найменше проводять часу та залишають грошей в магазинах косметики й парфумерії. Шампуні, гелі для душу й іншу косметику на кожен день вони купують у звичайних супермаркетах. А щось більш унікальне дозволяють собі не так часто.

Факт 3. Польські чоловіки люблять купувати гаджети. На придбання нових девайсів кожен з них у середньому щомісяця витрачає понад 100 злотих. Також в числі улюблених покупок у поляків – побутова техніка, обладнання для будинку, авто і товари, пов'язані з туризмом і спортом.

Факт 4. Карти лояльності – для молоді та пенсіонерів. Програми лояльності в Польщі діють у багатьох супермаркетах. Знижки, великі акції, персоналізовані пропозиції – те, що поляки люблять найбільше і завдяки чому часто економлять. При цьому найвигідніші пропозиції багатьох торгових мереж частіше завжди адресовані не всім категоріям громадян, а молоді і польським пенсіонерам.

Факт 5. Польські чоловіки зізнаються, що майже 45% покупок здійснюють тільки тому, що на той чи інший товар діє знижка. Навіть якщо цей товар не був потрібен поляку спочатку і, можливо, не знадобитися найближчим часом.

Факт 6. На поляків впливають зовнішній вигляд магазину і його оформлення. Для більшості жителів Польщі величезне значення має атмосфера в магазині: освітлення, численні дзеркала в примірочних, оригінальний і цікавий сайт магазину і навіть розташування предметів і речей у торговому залі – все це позитивно впливає на рішення придбати будь-яку обновку. Жителі Польщі зізнаються, що в «нудному» магазині набагато простіше пройти навіть повз хорошу речі, а в грамотно оформленому – гроші витрачати приємніше.

Факт 7. Закупи – захід обдуманий. Тільки 14% поляків заявляють, що вони не планують покупки і зазвичай роблять їх спонтанно. Однак у більшості випадків мешканці Польщі точно знають що їм потрібно і скільки на це можна витратити. Більш того, якщо покупка буде дорогою, то найчастіше поляки довгий час вивчають пропозиції різних магазинів і лише потім роблять вибір.

Факт 8. Поляки – і мисливці, і колекціонери. Статистика показує, що умовно жителів Польщі можна розділити на дві групи покупців: колекціонерів і мисливців. Перших не так багато і вони роблять покупки швидко, рішення приймають миттєво. Інші не просто купують, а полюють за найкращим варіантом, а перед покупкою ретельно аналізують переваги та недоліки пропозиції. До речі, саме мисливці знають про найвигідніші акції у всіх магазинах Польщі.

Факт 9. Купують в Інтернеті, але не всі. Багато поляків вважають за краще купувати речі через Інтернет. Найчастіше, це стосується електроніки, будівельних матеріалів і дрібної побутової техніки. Всі інші товари жителі Польщі вважають за краще купувати в магазинах або, в крайньому випадку, – там вивчити і лише потім замовити в Інтернеті.