logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Шенгенські візи можуть подорожчати найближчим часом

Шенгенські візи можуть подорожчати найближчим часом

Влада Євросоюзу почала підготовку реформи системи видачі в'їзних документів, за підсумками якої отримати візи стане простіше, але збільшиться вартість збору.

Єврокомісія оголосила про розробку поправок до візових правил ЄС, покликаних спростити в'їзд до шенгенського простору для тих, хто перетинає його межі легально.

- Запропонована нами реформа зробить процедуру отримання віз для законослухняних мандрівників легшою та швидшою, в той час як поліпшення стандартів безпеки допоможе краще виявляти й зупиняти тих, хто такими не є, — заявив комісар з питань міграції, внутрішніх справ і громадянства Дімітріс Аврамопулос.

Однією з головних змін має стати істотне скорочення граничних термінів видачі віз — з 15 до 10 днів. При цьому заявки на візу можна буде подавати не за три місяці до поїздки, а за півроку, а саму процедуру заповнення та подання заявки планується зробити повністю електронною.

Крім того, країнам, що входять до шенгенського простору, пропонується дозволити видачу короткострокових віз безпосередньо на кордоні. Однак видача таких віз буде обмежена, а їх одержувачі зможуть перебувати тільки в тій країні, де віза видана.

У той же час мандрівники, що регулярно приїжджають в ЄС, зможуть розраховувати на прискорене отримання довгострокових багаторазових віз з терміном дії від 1 року до 5 років.

Так як жорсткість стандартів безпеки призведе до зростання витрат, ЄК планує збільшити розмір консульського збору, що стягується з одержувачів віз. У даний час стандартний розмір збору становить € 60, за підсумками реформи його планують підвищити до € 80.

"Це помірне зростання покликане дозволити державам-членам підтримувати необхідну чисельність персоналу консульств для забезпечення підвищеної ефективності перевірок, а також забезпечити модернізацію IT-обладнання та програмного забезпечення, не створюючи перешкод для подавачів заявок на отримання візи", — йдеться в повідомленні ЄК.