logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Що таке czynsz і як його нараховують?

Що таке czynsz і як його нараховують?

При пошуку квартири в Польщі ви, мабуть, бачили, що в оголошеннях вказана не тільки ціна за житло, але й czynsz. Що це таке і з чого складається плата за квартиру – пояснюємо в статті.

Щомісяця жителі Польщі, які живуть в квартирах житлового кооперативу, отримують рахунок, в якому вказана плата за: ремонтний фонд, безстрокове користування землею, ліфт, освітлення і т.д.

Czynsz – це сума, яку мешканець квартири зобов’язується сплатити орендодавцю за право її використання. Це стосується всіх, хто платить за оренду кімнати, квартири, офісу або магазину від власника офісної будівлі або будинку.

Жителі таких квартир оплачують: витрати на управління нерухомістю, тобто зарплати для президента і правління. У співтоваристві його часто називають «особистими витратами на адміністрування».

Також жителі платять за безстрокове користування. Це форма власності на землю. Його власником є державна скарбниця або комуна. Щороку оплачується один відсоток вартості землі.

Наступний пункт в рахунку – витрати на електроенергію Це вартість електроенергії, яка використовується в загальних частинах будівлі (лампи на житлових будинках, домофони і т. Д.).

Технічне обслуговування будівлі. Ця плата включає в себе витрати, наприклад, на ремонт домофона, центрального опалення, вентиляції, системи телебачення і т. д.

Збір сміття. Зазвичай він розраховується на кількість людей, що проживають в приміщеннях або на площі цього будинку.

Плата за ліфт. Зазвичай стягується з поверхні приміщення або кількості зареєстрованих людей.

Плата за зчитування показань лічильника. Якщо стоїть лічильник (вода і центральне опалення) – вам потрібно платити за його показання.

Якщо жителі такого будинку сумніваються в правильності суми зборів, кооператив або спільнота повинні пояснити їм, за що вони платять, і надати точний розрахунок витрат. У цьому розрахунку має бути ясно написано, скільки жителі платять, наприклад, за воду, центральне опалення, поточну експлуатацію, безстрокове користування і т. Д. Якщо суми, зазначені в розрахунку, завищені, житель можете боротися за повернення переплачених грошей. Члени кооперативу можуть вимагати збільшення плати за житло тыльки в суді. Кооператив зобов’язаний повідомити про це не менш ніж за 14 днів до закінчення крайнього терміну сплати зборів.