logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Що таке czynny żal і хто може скористатися цим?

Що таке czynny żal і хто може скористатися цим?

Якщо з різних причин ви не змогли подати декларацію PIT за 2017 рік у встановлену законом дату, тобто до 30 квітня 2018 року, ще нічого не втрачено. У податковій інспекції можна скористатися правом покаяння (czynny żal). Про це повідомляє Pit.pl.

Покаяння (czynny żal) – це спосіб уникнути кримінальних фіскальних санкцій у зв’язку з фінансовим злочином. Простіше кажучи покаяння (czynny żal) – це донос на самого себе. Таким чином, ви зможете уникнути покарання, і заплатите тільки прострочений податок.

Існує кілька умов, необхідних для ефективного здійснення цієї процедури:

– Вчинення злочину або фінансового правопорушення;

– Повідомлення виконавцем відповідного органу;

– Відповідна інформація про податкове правопорушення;

– Повідомлення перед виявленням злочину;

– Податковий платіж.

Зразок листа

Офіційною форми листа / повідомлення про злочин або фіскальне порушення немає. У письмовому вигляді також не потрібно представляти це повідомлення. Згідно KKS, людина, яка хоче використати інститут покаяння, може повідомити відповідний орган про це в усній формі по протоколу.

Хто не може скористатися покаянням (czynny żal)?

Особа, яка організувала групу або злочинний союз, не зможе уникнути покарання і не матиме можливості скористатися цим правом. Також до цієї категорії відносяться ті платники податків, які підтримували іншу особу в скоєнні фінансового злочину.

Найголовніше, стежте за своєю бухгалтерією та зобов’язаннями вашої польської компанії. Завжди краще передбачити проблему і не допустити її, ніж долати труднощі, які вона заподіяла вам.