logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Що таке безперервне перебування на території Польщі?

Що таке безперервне перебування на території Польщі?

Дуже часто задається питання - що таке безперервне перебування на території Польщі?

Це одна з обов'язкових умов для отримання дозволу на постійне проживання для осіб, які подаються на підставі п. 6 ч. 1 ст. 195 закону «Про іноземців» і для осіб, які подають документи на дозвіл (карту) резидента довгострокового ЄС на підставі ст. 212 зазначеного закону.

Цей термін вважається безперервним, якщо жоден з перерв в ньому не перевищував 6 місяців і всі перерви не перевищили в цілому 10 місяців в період, що є підставою для надання вище зазначених дозволів.

Але є винятки, а саме, якщо перерва була викликана:

1) виконанням професійних обов'язків або роботою за межами території Польщі на підставі договору, укладеного з роботодавцем, юридична адреса якого знаходиться на території Польщі, або
2) якщо іноземного громадянина, про який йдеться в п. 1, супроводжує дружина або неповнолітньої дитини, або
3) складна життєва ситуація, вимагає особистої присутності іноземця за межами території Польщі і тривала вона не довше ніж 6 місяців, або
4) поїздки за межі території Польщі були викликані проходженням практики або участі в заходах, передбачених в ході навчання в польському вузі.

Студентам зараховується тільки половина терміну перебування, тобто якщо Ви на підставі навчання були в Польщі скажімо 5 років, то Вам зарахують тільки 2,5 року. Але, зате студенти можуть отримати «карту випускника» на рік для пошуку роботи в Польщі.

Перевірити «безперервність» можна на підставі штампів у паспорті іноземця про перетин кордону або за інформацією отриманою з митниці. При заповненні заявки на «сталий побит» або карту резидента ЄС від іноземного громадянина потрібно заповнити всі періоди перебування за межами Польщі. За надання неправильної інформації громадянин несе відповідальність (відмова у видачі дозволу на проживання, кримінальна відповідальність і т.д.). Так що, краще за все записувати ці дані для себе, так як при перетині кордону з картою побиту ці дані не фіксуються в паспорті іноземця, але фіксуються митницею.