logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Що працівники з України думають про Польщу? Результати опитування

Що працівники з України думають про Польщу? Результати опитування

Ситуація на ринку праці в Польщі виглядає досить добре. Рівень безробіття в серпні цього року виявився найнижчим з 1991 року. Але найбільшою проблемою є робоча сила, а точніше – її відсутність. У таких реаліях велике значення набувають працівники з України, яких в країні вже більше мільйона.

Опитування, яке провела компанія MR JOB, показло, що в багатьох випадках працівники з України пов’язують з Польщею майбутнє. Цілих 75% респондентів декларує бажання постійного проживання і роботи в Польщі, а більш половини (50,5%) охочіше забрали б сюди свої сім’ї. 88,4% хочуть вивчати польську мову або продовжити його вивчення, і тільки 16% не хотіли б, щоб їхні діти навчалися Польщі. Видно, таким чином, що приїзд до Польщі вже не є для українців тільки можливістю сезонного заробітку, а країна поступово стає місцем життя.

– Громадяни України не тільки заповнюють прогалини і ніші на ринку праці, але також користуються великою популярністю серед роботодавців. Мотивація, бажання працювати і повна готовність українця призводить до того, що він стає дуже потрібним працівником. Роботодавці, які наймають українців дуже часто відзначають, що використання праці іноземців дозволило їм підтримати стабільність зайнятості і виробництва в ключових моментах, – каже Рафал Боровський з агентства MR JOB.

8 з 10 опитаних зізналися, що мають намір подати заяву на дозвіл на тимчасове перебування у Польщі, 73,6 % заявили про перебування більше року, а кожен другий респондент (51,4 %) хоче залишитися довше, ніж на 2 роки.

87% респондентів рекомендує працювати в Польщі в якості стабільного джерела доходу.

Більшість співробітників з України мають проблеми з польської бюрократією, і тому багато хто з них воліють звертатися в агентства по легалізації перебування та роботи. 77% опитаних добре і дуже добре оцінює свою задоволеність нинішньої вакансією. Понад 72% працівників стверджують, що заробляють стільки ж, скільки й їхні польські колеги.

Переважна більшість порадили (87,5%) б роботу в Польщі своїм знайомим. 99,5 % позитивно оцінює відносини з колегами на робочому місці.

82,4% задоволених розміром заробітної плати. Майже половина респондентів (47,2%) зазначили, що зацікавлені роботою понаднормово. Проблеми не представляє також мова – 81,9% працівників дуже добре розуміє вказівки начальства.

Категорiї: побут