logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Що потрібно, щоб легально працювати в Польщі?

Що потрібно, щоб легально працювати в Польщі?

Нове законодавство Польщі з працевлаштування іноземців почало діяти з 2018 року. Але все ж у багатьох залишаються питання по темі легального працевлаштування в Польщі, адже досвід попередніх років показує, що багато хто, приїжджаючи до Польщі на заробітки в результаті залишався обдуреним. В основному це пов'язано з великою кількістю фірм-посередників. Зміни в законодавстві щодо працевлаштування іноземців у Польщі з 1 січня 2018 року мають значно скоротити число недобросовісних фірм-посередників, які продавали запрошення на роботу.

Отже, згідно з внесеними змінами до закону про працевлаштування іноземців, який вступив в силу з 1 січня 2018 року для легальної роботи в Польщі, іноземець повинен:

 • мати документ, який допускає його на польський ринок праці;
 • легально перебувати на території Польщі (наявність відповідної візи, біометричного паспорта або дозволу на перебування);
 • працювати на умовах, зазначених у дозволі на роботу;
 • підписати з роботодавцем відповідний трудовий договір.

Важливо: Принципи безвізового режиму з Україною ніхто з 2018 року не відміняв. Так само можна приїхати в Польщу по біометричного паспорту, знайти роботу, отримати освядчення від роботодавця й працювати, а після закінчення терміну в 90 днів або повернутися в Україну для оформлення робочої візи на півроку або, якщо є така можливість, подавати документи на карту побиту від роботодавця, у якого Ви працюєте.

Без дозволу на роботу, в тому числі на сезонну роботу, легально в Польщі можуть працювати особи, які мають:

 • статус біженця;
 • карту стало побиту;
 • статус резидента Євросоюзу;
 • є громадянами Євросоюзу або країн Європейської економічної зони або членами їх сімей;
 • є одруженими з громадянином Польщі;
 • працюють до 30 днів в календарному році (наукові співробітники або артисти);
 • є студентами і випускниками ВНЗ на стаціонарному навчанні;
 • в інших випадках, передбачених польським законодавством.

Забороняється працевлаштовувати іноземців, які перебувають на території Польщі по туристичним, транзитним візами, візами, виданим з гуманітарними цілями.

Гарною новиною як для роботодавців, так і для працівників стала можливість прискорити процес прийому іноземця на роботу. Відтепер він може приступати до роботи відразу ж у день подачі всіх необхідних документів в Управління праці після в'їзду на територію Польщі.

Що стосується заробітної плати:

З 2018 року мінімальна заробітна плата в Польщі складає 2100 PLN (брутто), погодинна ставка становить 13,7 PLN (брутто).

Згідно зі змінами до законодавства про працевлаштування іноземців з 2018 року в Польщі роботодавець не має права платити іноземцю заробітну плату меншу, ніж працівникам, які виконують ті ж функції на такій же посаді і є громадянами Польщі. Важливо: Зміни закону про працевлаштування іноземців в Польщі вступили в силу з 1 січня 2018 року, але протягом всього 2018 діє так званий перехідний період. Це означає, що іноземці до кінця 2018 зможуть працювати на підставі заяв, які були зареєстровані та видані раніше, тобто до кінця 2017 року.

Що стосується мінусів. Тепер працівник, який отримав запрошення від роботодавця, не зможе в'їхати до Польщі, якщо вирішить поміняти роботодавця, перебуваючи не на території Польщі.

Важливо: Зміни закону про працевлаштування іноземців в Польщі вступили в силу з 1 січня 2018 року, але протягом всього 2018 діє так званий перехідний період. Це означає, що іноземці до кінця 2018 зможуть працювати на підставі заяв, які були зареєстровані та видані раніше, тобто до кінця 2017 року.