logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Сезонні роботи в Польщі: скільки й на чому можна заробити?

Сезонні роботи в Польщі: скільки й на чому можна заробити?

Щорічно на сезонні роботи до Польщі з'їжджаються сотні іноземців. Хтось працює під час літніх студентських канікул, хтось бере спеціально відпустку на основній роботі, а хтось просто знає про те, що сезонна робота в Польщі – це швидкі та непогані гроші. Але чи так це насправді? Скільки і за яку роботу платять поляки іноземцям?

Щоб відповісти на ці питання, портал Polsha24 проаналізував основні сайти з оголошень польських роботодавців у пошуку людей для виконання тих або інших видів сезонних робіт.

Збір полуниці

Один з найпопулярніших видів сезонних робіт в Польщі. Заробіток в Польщі на збиранні цих ягід із полів починається з 1,5 злотих на руки за один кілограм. Деякі полуничні плантатори пропонують 25-30 злотих за кожну годину роботи. Таким чином, щоденний дохід особливо працьовитих працівників може доходить до 300 злотих на день. Це пов'язано з тим, що для робітників є обмеження на 8-годинний робочий час. При бажанні збирати ягоди можна і по 12 годин на день.

Збір малини

Не менш популярна серед іноземців сезонна робота в Польщі. Як правило, ягоду збирають жінки у віці від 20 до 50 років. Графік роботи – 10-12 годин на день з понеділка по суботу. Погодинны ставки починаються з 12 злотих. В середньому щоденний дохід на руки становить 100-200 злотих. В місяць на малині заробляють 2500-3000 злотих. При цьому майже всі працівники мають можливість економити на житлі, яке надається їм безкоштовно.

Збір черешні або вишні

Тут заробіток починається з 1 злотого за кілограм ягід, але найчастіше в оголошенні вказана сума – 1,5 злотих за кіло. Деякі власники польських садів пропонують 2,5 злотих за кілограм зібраної вишні або черешні. До речі, ця сезонна робота вважається трохи легшою від збору малини, так як ягоди більші й не так тендітні. У день на польський черешні можна заробити близько 200 злотих.

Збір яблук і груш

На таку сезонну роботу поляки запрошують чоловіків, жінок і навіть сімейні пари у віці від 20 років. Як правило, зрілі плоди можуть збирати в будь-яку погоду з 5 ранку до 6 вечора. За один кошик яблук або груш вагою в 2-2,5 кг вам готові платити близько 1,75 злотих. До речі, триває сезон збору яблук і груш в Польщі приблизно з серпня по жовтень. Так що пошуком підходящої вакансії можна зайнятися прямо зараз.

Збір спаржі

Цю культуру в Польщі також досить вигідно прибирати. Місцеві фермери пропонують на зборі спаржі оплату в 10,7 зл./год на руки або 1,5 злотих за зібраний кілограм. В середньому, на місяць в залежності від кількості відпрацьованих годин і працьовитості робітника в цілому, зарплата може доходити до 3500 злотих. Проживання також найчастіше надається безкоштовно.

Замість висновку. Як показав невеликий аналіз, в сезон жнив тих або інших культур в Польщі можна непогано заробити. Заробітна плата на сезонних роботах варіюється, у тому числі в залежності від регіону, місця роботи та переваг роботодавця. Ну і, звичайно, багато – в руках самих працівників: кінцевий дохід безпосередньо залежить від їх старання й працьовитості.