logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Сейм прийняв поправки до закону, що стосуються питання видачі шенгенської візи

Сейм прийняв поправки до закону, що стосуються питання видачі шенгенської візи

Іноземець, якому польська держава відмовить у видачі шенгенської візи, зможе звернутися до Воєводського адміністративного суду у Варшаві з проханням про перевірку негативного рішення. Це передбачають прийняті Сеймом минулої п'ятниці, 9 листопада, зміни в Закон про провадження в адміністративних судах. Далі поправки повинен підтримати Сенат.

Згідно зі змінами, іноземець, якому польська держава відмовить у видачі шенгенської візи, зможе через консула звернутися до Воєводського адміністративного суду з клопотанням про перевірку негативного рішення. На думку уряду, який вніс законопроект до Сейму, це забезпечить єдину практику прийняття рішень із візових питань.

Зміни передбачають, що іноземець зможе подати скаргу до Воєводського адміністративного суду тільки після використання права на перегляд справи консулом.

- За даними Міністерства закордонних справ, в приблизно 30% заяв про перегляд справи, після подання заявником додаткової інформації або документів, рішення про шенгенську візу змінюють. Йдеться про те, щоб контроль Воєводського адміністративного суду стосувався тільки тих випадків, в яких заявник мав можливість представити свої аргументи на більш ранній стадії провадження та використовував це право, — пояснили необхідність введення подібних змін в Інформаційному центрі уряду.