logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Сенат Польщі ухвалив поправки до закону «Про сезонні роботи»

Сенат Польщі ухвалив поправки до закону «Про сезонні роботи»
Польський Сенат ухвалив зміни до Закону про працевлаштування при збиранні врожаю. Це означає новий вид цивільно-правового договору та страхування здоров'я сезонних працівників від нещасних випадків.

Під час обговорення в Сеймі до урядового проекту було внесено 13 поправок. Найважливішими з них є збільшення терміну дії дозволу на допомогу при зборі врожаю до 180 днів, а не 120, а також розширення переліку рослин, робота з якими буде відноситися до сезонних робіт на хміль, тютюн і трав'яні рослини. Проектом передбачалося, що Закон буде поширюватися тільки на роботи пов'язані зі збором фруктів та овочів. Закон вводить новий вид цивільно-правової угоди для сезонних працівників, який повинен замінити договір підряду (umowę o dzieło), який найчастіше використовувався до сих пір. Фермер буде змушений платити податки на медичне страхування за сезонного працівника, в Законі даний працівник тепер називається «помічником фермера».

На сьогодні розмір податкового внеску на охорону здоров'я становить 142 злотих, а від нещасного випадку 42 злотих. Отже 184 злотих щомісяця — це витрати, які ляжуть на плечі фермера, що буде користуватися найманою працею «помічника». При цьому внесок на страхування від нещасного випадку може бути розрахований в залежності від кількості відпрацьованих сезонних робочих днів, а ось внески на охорону здоров'я мають бути сплачені за повний місяць. Нововведеннями зможуть скористатися і українці. За деякими оцінками до сільськогосподарських робіт в Польщі залучається близько 500 000 громадян України. Зараз Закон направлено на підпис Президенту.