logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Санітарна книжка: для чого потрібна і як її отримати?

Санітарна книжка: для чого потрібна і як її отримати?

Санітарна книжка в Польщі є документом, який підтверджує відсутність захворювань. Вона потрібна працівникам лікувальних установ, а також тим, хто працює при виробництві продуктів харчування.

Книжка санепід (Książeczka sanepidowska) – це документ, що підтверджує відсутність присутності паличок деяких бактерій в організмі. Її оформлення служить профілактиці виникнення епідемії.

Санітарна книжка в Польщі потрібна на різних робочих місцях. Насамперед вона потрібна людям, які хочуть працювати на виробничих підприємствах, а також в пекарнях, м’ясних і овочевих магазинах. Крім того, цей документ є обов’язковим для кухаря, кухонного помічника, офіціанта та бармена.

Інше місце роботи, в якому вимагають у потенційного співробітника санітарну книжку, це лікарня. Ця вимога також поширюється на студентів медичних факультетів: майбутніх лікарів чи фізіотерапевтів, особливо коли вони починають своє навчання в медичних установах.

Такий документ повинні зробити також ті, хто працює з дітьми у віці до шести років, особи, зайняті при виробництві ліків, а також при розподілі питної води.

Санітарна книжка видається Державною санітарною інспекцією. Весь процес дослідження та її видачі може тривати до 3 тижнів. Щоб отримати документ, потрібно звернутися в найближчу Санітарно-епідеміологічну станцію і пройти медогляд. Необхідний формуляр можна отримати у паперовій формі або завантажити з веб-сайту відповідного відділу Санэпида.

Наступний крок – складання фекального матеріалу для аналізу. Результати, як правило, готові протягом 5-14 робочих днів. Для оформлення книжки sanepid треба здавати 3 проби калу на аналіз. Його можна приносити щодня або один раз. Кал досліджують на наявність в організмі різних паличок, а також черевного тифу, бактерій Salmonella і Shigella і мікобактерій туберкульозу. Іноді необхідно провести додаткові дослідження, наприклад, крові (ШОЕ, глюкоза), сечі або рентген грудної клітини.

Після отримання результатів аналізів, необхідно звернутися до лікаря медицини праці. Він після інтерпретації результатів вирішить, чи є у людини протипоказання до певної роботи. З рішенням лікаря слід повернутися в санепідстанцію, де вже видадуть книжку.

Отримання санітарної книжки пов’язано з певними витратами. Випуск самого документа варто декількох злотих, на додатковий фінансовий тягар – це медогляд. Тому людина, що бажає отримати цей документ, має витратити близько 100-150 злотих.

Ця книжка робиться один раз в житті. Тим не менше, час від часу, ви повинні звертатися до лікаря-терапевта, щоб продовжити термін її дії (якщо ви не ввели необмежену дію в перший раз). Зміна місця роботи, як правило, не вимагає оновлення документа.

Якщо ви зміните своє прізвище, наприклад, після шлюбу, то повинні звернутися до свого роботодавця з вашої поточної санітарною книжкою. Прізвище замінять і додадуть нові дані, а після поставлять дату та печатку.