logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

ЄС вводить нові правила перетину кордону за біометричними паспортами

ЄС вводить нові правила перетину кордону за біометричними паспортами
Євросоюз прийняв нові правила перетину кордону за біометричними паспортами 25 квітня. Однак, варто зауважити, що за ці зміни ще повинен проголосувати Європейський парламент і затвердити на своєму засіданні Рада ЄС. Зміни полягають у тому, що громадянам третіх країн, які бажають приїхати в ЄС і яким не потрібна для цього віза, потрібно буде заповнити спеціальну форму в інтернеті, заплатити близько 7 євро та почекати 96 годин відповіді. Відповідні зміни допоможуть поліпшити внутрішню безпеку, запобігти нелегальній імміграції, і, що найголовніше для приїжджаючих, зменшити черги на кордонах.

Після вступу в силу нові правила призведуть до справжніх змін спочатку в аеропортах і морських портах, а потім і на сухопутних кордонах. За новим положенням перед входом пасажирів на борт морські та повітряні перевізники будуть перевіряти, чи мають громадяни третіх країн дійсні дозволи в'їзду на територію Євросоюзу. Через три роки від початку роботи системи це зобов'язання також буде застосовуватися до міжнародних перевізників, які здійснюють перевезення пасажирів автобусами.

Представники європейських столиць схвалили угоду між керівництвом Ради ЄС та представниками Європейського парламенту у справі ETIAS - «Система авторизації в'їзду в Європу» (European Travel Information and Authorization System). Це автоматизована електронна система, яка відстежує та дозволяє в'їзд у Шенгенську зону тим, хто приїжджає з тих країн, для громадян яких не потрібна віза для в'їзду в Шенгенську зону. У певному сенсі ця система нагадує електронну систему авторизації в'їзду в США (ESTA), яка служить для тієї самої мети.

ETIAS дозволить здійснювати попередній контроль і в разі необхідності відмовити у в'їзді в Шенгенську зону громадянам третіх держав, яким не потрібна віза. Рада ЄС підкреслила, що це допоможе поліпшити внутрішню безпеку, запобігти нелегальній імміграції, захистити громадське здоров'я та зменшити затримки на кордонах завдяки виявленню людей, які можуть загрожувати одній із цих сфер до того, як вони прибудуть на зовнішні кордони ЄС.

Подібна пропозиція стала наслідком погіршення ситуації з безпекою в Європі, а особливо хвилі терористичних атак, а також міграційного потоку.