logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

З 1 січня в Польщі знову зросте мінімальна зарплата

З 1 січня в Польщі знову зросте мінімальна зарплата
З 1 січня майбутнього 2018 року в Польщі збільшується мінімальний розмір оплати праці.

У Польщі з 1 січня 2018 року на 100 злотих збільшується мінімальний розмір оплати праці (МРОТ). Якщо людина працює за трудовим договором, то мінімальна зарплата повинна скласти 2100 злотих брутто. Погодинна ставка оплати праці повинна бути не менше 13,70 злотих. Отже, змінюється розмір соціальних та інших посібників, порядок нарахування яких залежить від МРОТ.

Міністр сім'ї, праці і соціальної політики Ельжбета Рафальська зазначає, що ситуація на ринку праці, зокрема, дефіцит кваліфікованих працівників, часто змушує роботодавців платити більше, ніж мінімальну зарплату. "Згідно з нашими даними, реальні зарплати в багатьох регіонах Польщі перевищують мінімальні ставки. Кваліфікованим працівникам роботодавці пропонують погодинну ставку в розмірі 15 злотих і більше. А значить, ринок праці теж впливає на розмір оплати праці. Мені здається, ця тенденція буде зберігатися", - зазначила в бесіді з Польським Радіо міністр Ельжбета Рафальська.

Варто відзначити, що заробітна плата в Польщі зростає більш ніж в три рази швидше за ціни на продукти і послуги. Таким чином купівельна спроможність поляків збільшується.