logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Роботодавці закликають до спрощення процедури працевлаштування іноземців у Польщі

Роботодавці закликають до спрощення процедури працевлаштування іноземців у Польщі

Минуло кілька тижнів з моменту запровадження змін у процесі працевлаштування іноземців у Польщі, а перші результати – це додаткові клопоти для працедавців та управлінь праці.

Перші скаржаться, що через нові правила їм важче працевлаштувати іноземців, переважно українців. І це при тому, що польський ринок праці дуже потребує робочих рук. Тільки будівельна галузь країни готова працевлаштувати 100 тисяч працівників.

– Всі дані вказують на те, що польські роботодавці повинні мати більший доступ до іноземних робітників, ніж сьогодні, – говорить Гжегож Токарський, експерт роботодавців РП. – З одного боку, неухильно скорочується число безробітних і зростає число працюючих поляків. А з іншого боку – збільшується кількість вакансій, наразі це 130 тисяч робочих місць.

Так, польські працедавці оголосили свої потреби, задоволення яких має важливе значення для ведення бізнесу.

Перш за все йдеться про розширення можливості залучення іноземців до роботи в Польщі за спрощеними правилами. В даний час ця система включає громадян лише шести країн: Вірменії, Білорусії, Грузії, Молдови, Росії та України. Роботодавці Республіки Польща пропонують, щоб таких країн було 20. Ніщо не заважає розповсюдити таке правило на Непал, Індію, Бангладеш, Узбекистан чи Філіппіни, чиї громадяни вже працюють у Польщі.

Наступним постулатом є організаційна та фінансова підтримка воєводських та повітових служб зайнятості, а також консульських установ, яким після змін потрібно більше часу для розгляду заяв про згоду на працевлаштування іноземця.

Роботодавці Республіки Польща також закликають до якнайшвидшого відкриття можливості працевлаштування іноземців за кваліфікаціями, найбільш необхідними Польщі. Нові положення передбачають можливість створення Міністерством сім’ї переліку таких професій, представники яких можуть працевлаштуватись в країні за спрощеною системою.

Наступна пропозиція працедавців – впровадження ліміту кількості іноземців з доступом до ринку праці тільки тоді, коли показник безробіття у Польщі перевищить 10%. При нижчому коефіцієнті роботодавці повинні мати можливість працевлаштувати іноземця без необхідності проводити так званий тест ринку праці.

Окрім цього, працівники повітових служб зайнятості скаржаться на збільшення кількості завдань, що випливають із нових правил. І як результат – значне продовження часу їх праці.

Ванда Адач, директор Варшавського бюро праці, також представила свої постулати змін у нововведеннях. За масштабами всієї країни саме столичне управління праці розглядає найбільшу кількість заявок щодо працевлаштування іноземців. В основному це передбачає обмеження обігу паперових документів та перехід на електронні системи.

У той самий час заступник міністра сім’ї, праці та соціальної політики Польщі Станіслав Швед наголосив:

– Ми відкриті до пропозицій роботодавців, які хотіли б бути більш гнучкими в можливості працевлаштування іноземців. Ми також дослухаємось до профспілок, які закликають підтримувати соціальні стандарти під час найму таких працівників. Однак пам’ятаємо і про третій надзвичайно важливий елемент, який полягає у забезпеченні державної безпеки. Ще рано підсумовувати функціонування нових правил працевлаштування. Тим більше, що ми надали гроші воєводським службам праці, яким найбільше була потрібна підтримка, для працевлаштування 296 нових працівників, які б розглядали заяви на отримання дозволу на працевлаштування іноземця в Польщі. Тож давайте дочекаємося результатів цих змін.