logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Робота з картою побиту, отриманою з інших обставин на підставі карти члена сім'ї або по возз'єднанню сім'ї

Робота з картою побиту, отриманою з інших обставин на підставі карти члена сім'ї або по возз'єднанню сім'ї

Чи маю я право працювати в Польщі з картою побиту, отриманою з інших обставин на підставі карти члена сім'ї або по возз'єднанню сім'ї? Дане питання вкрай актуальне для тих жінок, які планують подаватися на карту або вже знаходяться в процесі виготовлення карти побиту на підставі карти побиту чоловіка («інші обставини») або ж за класичним возз'єднання сім'ї. За наданий матеріал сердечно дякуємо експерту в питаннях міграційного права й легалізації Halina Lewitcka (e-mail: legalny.pobytpl@gmail.com).

«Інші обставини»

Інформація про те, що працювати з такою картою можна, навіяна відсутністю будь-якого запису зі зворотного боку карти в графі «доступ до ринку праці» (dostęp do rynku pracy). Тобто це поле просто залишають порожнім. Однак це не означає, що це назавжди позбавляє дружину зовсім можливості працювати. Можна працювати офіційно!
«Brak adnotacji „DOSTĘP DO RYNKU PRACY”na karcie pobytu nie oznacza, że ​​cudzoziemiec nie może wykonywać w Polsce pracy».
Така карта дає можливість повноцінно вивчити ринок праці, підібрати цікаві вакансії, пройти кілька співбесід і тоді вже влаштовуватися на роботу. Перед офіційним оформленням потрібно лише оформити:
- або освядченіе (піврічне запрошення / Oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi);
- або дозвіл на роботу (zezwolenie na pracę typ A).
Тобто і в період очікування такої карти, і після її отримання працювати цілком реально і на тих же умовах, що працюють іноземці на візах, безвізе, картах побиту по роботі.
Правова підстава: Art. 87 ust.4 Ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

«Возз'єднання сім'ї»

Отримання карти побиту на підставі возз'єднання сім'ї дає автоматично повний доступ до ринку праці, що дозволяє іноземцю без отримання додаткових документів підписувати відразу договір з роботодавцем і виходити на роботу. Анотація про доступ до ринку праці розміщена з протилежного боку карти.

Правова підстава: Art. 87 ust.2 pkt. 4 Ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.