logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Робота водієм у Польщі. На яку зарплату можна розраховувати?

Робота водієм у Польщі. На яку зарплату можна розраховувати?

Польщі не вистачає професійних водіїв. Нестача оцінюється в 100 000 осіб. Усе більше людей йдуть на пенсію, а на їх заміну приходить мало. Все це дозволяє водіям перебирати пропозиціями про роботу.

Згідно з дослідженнями, з числа фізичних працівників на польському ринку праці ця група працівників може похвалитися хорошими заробітками. "Водії перебувають на чолі професійних груп за розміром зарплат і безсумнівно їх зарплати зростатимуть. Правда, для того щоб стати професійним водієм необхідно отримати відповідні навички, так само ця професія пов'язана з певними інвестиціями в навчання та іспит", — зазначила Сільвія Сосновська з групи Pracuj. Правда, за її ж словами "потреби у водіях настільки високі, що на ринку все частіше можна зустріти роботодавців, які працевлаштовують осіб без досвіду й займаються їх перепідготовкою". На думку експертів у Польщі не вистачає навіть до 100 000 професійних водіїв. Однак, це проблема не тільки Польщі чи Європи, а й, наприклад, Північної Америки.

У середині жовтня на сайті про роботу в Польщі Pracuj.pl було 1200 активних оголошень про вакансії для водія, і їх число постійно зростає. На думку експертів Pracuj.pl, це професія майбутнього. Середня зарплата професійних водіїв коливається вiд 3800 до 6000 злотих «на руки» — в залежності від спеціалізації. Як видно з «Барометра професій 2018 року», тільки в шести повітах спостерігається баланс попиту й пропозиції цієї професії.

Скільки заробляє водій у Польщі?

Згідно веб-сайту zarobki.pracuj.pl, виграють кращі водії з ліцензією категорії C E, що працюють на міжнародному транспорті. В середньому їх заробітна плата становить 6100 злотих на руки.

Водії C E, які їздять Польщею, можуть розраховувати на більш низькі, але все ж привабливі доходи — в середньому вони отримують 4500 злотих на руки. Винагорода водіїв ADR, що перевозять небезпечні матеріали, не набагато нижча — їх заробітна плата становить в середньому 5 500 злотих на руки.