logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Робота водієм: польські компанії в пошуку

Робота водієм: польські компанії в пошуку

У муніципальних польських компаній є проблема. На ринку відсутні водії автобусів і трамваїв. Дослідження "Барометр ринку праці та зайнятості" показує, що водії громадського транспорту відсутні в більшості регіонів Польщі.

За оцінками, в даний час існує дефіцит від 50 000 до 100 000 водіїв транспортних засобів категорій C, C E і D. Компанії організують навчання майбутніх водіїв або підвищують зарплати. Вони також створюють спеціальні рекламні кампанії, які спонукають людей працювати за професією водія.

Найбільш критична ситуація з водіями в таких регіонах як: Лодзь, Мазовецькому і Підляському воєводствах.

Компанії проводять заходи, які допоможуть у заповненні дефіциту персоналу. MPK Lodz організовує навчання майбутніх водіїв. Цього року 129 осіб були найняті на роботу, 90% з яких є учасниками курсу навчання. У свою чергу, в минулому році 106 осіб були прийняті на роботу. Однак 70 людей як і раніше відсутні — деякі водії йдуть на пенсію. За даними компанії у своєму профілі Facebook, до 282 водіїв автобусів на 1078 співробітників старше 55 років.

Саме тому компанія організувала спеціальну кампанію щодо заохочення людей працювати в професії водія. Як вказує Łódź MPK, це направлено на людей, які хочуть змінити професію.

Це не єдина компанія, яка стикається з проблемою на ринку праці. У Гданську водіїв автобусів і трамваїв так само не вистачає. За даними Gdańskie Autobusy i Tramwaje (GAIT) відсутні 70 водіїв. Саме тому GAIT організовує безкоштовне навчання і дає учасникам гарантію отримання повної зайнятості. Вартість такого курсу становить близько 6,5 тис. злотих. Однак для учасників програми навчання безкоштовне. Є одна умова, що накладається роботодавцем. Це зобов'язання працювати в GAiT не менше двох років. Дана міра вже дає перші результати: працевлаштування 30 осіб на роботу, в даний час ще кілька людей чекають іспиту.

Перші вигоди також приносить програма «Рекомендувати співробітника», яка передбачає виплату в цілому 3 тис. злотих для співробітника GAiT, який порекомендує водія з категорії D. Рекомендована людина повинна, однак, укласти контракт з компанією і працювати не менше 3 місяців.

Крім того, підвищується заробітна плата водіїв GAiT — з 1 липня 2018 року вона збільшилася до 4824,85 злотих.

— В цілому, з початку року зарплати водіїв збільшилися приблизно на 20%, або майже на PLN 800 брутто, повідомляє Maciej Lisicki, президент Gdańskie Autobusów і Tramwajów в інтерв'ю PortalSamorzadowy.pl.

Крім того, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji в Познані шукає водіїв автобусів. Заявку подати можуть як водії, у яких є водійські права, так і ті, хто хотів би їх отримати. MPK організовує курси водійських прав категорії D і дозволу на водіння трамвая — з гарантією працевлаштування.