logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Робота в Польщі: з особистого досвіду. «За сезон можна заробити на хороший автомобіль»

Робота в Польщі: з особистого досвіду. «За сезон можна заробити на хороший автомобіль»
Сезонні роботи - один з найпопулярніших видів заробітку для іноземців в цій країні. Про те, як знайти таку роботу, що потрібно робити і скільки можна заробити, з особистого досвіду сайту Polsha24 розповіла українка Марина.

- Уже три роки поспіль їжджу на сезонні заробітки до Польщі на збір ягід. Скажу так: робота не для всіх і буває, що люди не витримують, - відразу починає розмову дівчина. - По-перше, вам не підійде така робота, якщо ви не звикли працювати на землі. По-друге, потрібно володіти фізичною витривалістю. А по-третє, сезонні роботи в Польщі - це, як правило, робочий день, який починається зі сходом сонця, а закінчується - у кого як.

А тепер про все по порядку. Я за професією вчитель математики. Після закінчення університету працювала в одній із сільських шкіл Херсонської області. Платили мало, але сім'ю забезпечував чоловік. Допомагали і батьки. А потім нашу школу закрили, дітей перевели в сусіднє селище, деяких вчителів просто звільнили. У тому числі без роботи залишилася і я. На той час з чоловіком ми розлучилися, і я переїхала до батьків в інше село. Майже півроку не могла знайти роботу. Скоро був кінець навчального року і школи в районі просто не хотіли нікого брати. Сусідка батьків запропонувала поїхати влітку на заробітки в Польщу на збір полуниці. Я погодилась.

Сезонна робота на полях в Польщі - універсальна вакансія. Вимоги тут досить мінімальні і підійдуть практично всім: від студента до пенсіонера, приїжджають і сімейні пари. Спеціальна освіта, досвід, глибокі знання польської не мають значення. Головне для тих, хто надає такі вакансії - це ваша працездатність, сумлінність і відсутність шкідливих звичок.

На різних фермерських господарствах збір полуниці відбувається по-різному. Одні господарі віддають перевагу виключно ручній праці, інші використовують напівмеханічні методи. Але і в тому, і в іншому випадку, головний робочий процес залежить виключно від спритності рук. Полуниця - ягода ніжна, і працювати з нею потрібно акуратно, інакше хороших заробітків не бачити.

На фермі в районі міста Сероцк ми збирали ягоди вручну. Робочий день починався дуже рано, як тільки стало сонце, а закінчувався до настання спеки в дуже задушливі дні або до заходу сонця - в прохолодні. Вихідні - тільки в неділю і в релігійні свята. Працювали в середньому по 12 годин, можна було йти і після 8 відпрацьованих. Але всі залишалися в полі. Перші дні було складно: з незвички нили спина і ноги. Але за тиждень втягуєшся і до вечора навіть залишаються сили на прогулянки в місто. У перший же день наймач попередив: за прогул без поважної причини загрожує штраф.

Оплата на зборі ягід залежить від виробітку, тобто чим більше полуниці ви зберете, тим більше буде ваш заробіток. За одну зважений і ретельно перевірений кошик полуниці платили до 2,5 злотих. У день зазвичай заробляла на руки 100-130 злотих.

Проживали в, так званих, вагончиках по дві-три людини. Хоча по факту всі вони швидше нагадували звичайні повноцінні приміщення з необхідними санітарно-гігієнічними зручностями. За житло не платили. Чула, що іноді фермери надають для працівників гуртожиток, але за них щось вираховують із зарплати.

Харчування купували самі. Але два рази в тиждень наймач надавав автобус для поїздки за продуктами в пару великих супермаркетів. За сезон я заробила на автомобіль. Ще залишилися гроші для батьків.

До речі, зараз розглядаю варіант працевлаштування в Польщі на постійній основі. Три роки сезонних робіт дозволили вивчити польську мову, та й після нормальної зарплати вдома, в Україні, працювати дуже складно психологічно.

З мінусів сезонних робіт в Польщі: потрібно бути фізично витривалим, перший час складно постійно перебувати на ногах, ранні підйоми, тимчасові заробітки.

З плюсів: низькі вимоги до працівників, не мають значення ні досвід
роботи, ні знання польської або іноземних мов, можливість вивчати
польську мову під час спілкування, безкоштовне житло, хороший заробіток в
короткий термін, офіційне працевлаштування.
Категорiї: робота в польщі