logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Робота в Польщі: з особистого досвіду. «З часом реальність виявилася кращою за очікування»

Робота в Польщі: з особистого досвіду. «З часом реальність виявилася кращою за очікування»
У рубриці порталу Polsha24 «Робота в Польщі: з особистого досвіду» читачі розкажуть про особливості працевлаштування в Польщі, складнощі та іспити, плюси і можливі мінуси роботи в іншій країні, порівняють заробітні плати і умови праці, розкажуть про соціальні пакети і дадуть цінні поради тим, хто тільки шукає роботу в Республіці Польща.

Першу історію працевлаштування в Польщі розповіла 38-річна українка Наталія, яка переїхала в сусідню країну з дочкою 8 років тому.

- На роботу в Польщу я приїхала в 2009 році, абсолютно не плануючи залишатися в цій країні на завжди, - починає розмову Наталя. - Спочатку моєю метою було просто заробити грошей. У Запоріжжі, звідки я родом, працювати швачкою особливо можливостей не було. Після закінчення швейних курсів я кілька років шила на замовлення, періодично підробляла в місцевому ательє з ремонту одягу. Особливого ​​доходу це не приносило. І я вже закинула ідею заробити на життя швейною справою. Тим більше, що я була в декреті з дитиною.

Ідею поїхати в Польщу підкинула моя подруга - теж швачка, разом ми вчилися на курсах. Вона знайшла оголошення в інтернеті про те, що в місто Лодзь в ательє потрібні швачки. Вимоги до кандидатів були невисокі, а зарплату обіцяли непогану. Мене підтримали батьки, які погодилися доглянути за дочкою кілька місяців, поки я зароблю трохи грошей.

Ми зателефонували наймачеві. Візу зробили швидко, і через кілька тижнів ми вже приїхали в Лодзь. Житло нам надав роботодавець. Правда, спочатку було обумовлено, що за нього із зарплати вираховуватимуть невелику суму. Гуртожиток, в якому ми жили був в 15 хвилинах від ательє, так що ходили пішки. Харчування - за свій рахунок.

Перший час було складно працювати. Робочий день починався о 7 ранку, закінчувався в 4 вечора. Замовлень було багато. Деякі швейні операції доводилося освоювати прямо по ходу роботи. Та й сама по собі робота дуже одноманітна і монотонна. Швацкі машинки всі хороші, сучасні - не порівняти з тим, на яких доводилося працювати в Україні. Перші декілька місяців на руки отримували близько 500 у.о., далі - більше.

Через півроку я вирішила забрати в Польщу дочку, тому що знайшла поруч дитячий садок. Звичайно, койко-місце в робітничому гуртожитку змінила на однокімнатну квартиру. Мені пощастило: господарі квартири здавали нам її всього за 600 злотих або приблизно за 150 у.о. До речі, в цій квартирі ми живемо і зараз, а ціна за неї майже за 7 років виросла тільки на 100 злотих. При цьому сьогодні я заробляю все в тому ж ательє трохи більше 3000 злотих (820 у.о.)

Крім того, зараз я іноді беру індивідуальні замовлення з пошиття одягу і штор. Цікаво, але факт: одяг частіше замовляють польки, а штори - українки, які переїхали до Польщі на ПМЖ.

Хочу сказати, що за весь час роботи у мене жодного разу не виникло непорозуміння з керівництвом ательє. На лікарняних я майже не буваю. Якщо хворіє дитина приїжджає мама. Пару раз користувалася послугою няні, але це коли дочка була трохи молодша. З відпусткою теж проблем немає: заздалегідь обговорюємо терміни, і питань не виникає. Головне для мене - регулярна і своєчасна оплата моєї праці.

Взагалі, звичайно, робота в Польщі в якійсь мірі перевершила мої очікування. Не думаю, що працюючи швачкою в Україні, я змогла б собі дозволити жити так, як я живу сьогодні. Разом з дочкою ми багато подорожуємо Польщею та за її межами. У мене з'явилася можливість допомогти батькам зробити ремонт в будинку в Запоріжжі. Зараз я подумую про придбання власного житла в Лодзі.

Підводячи підсумок, назву кілька плюсів і мінусів роботи за кордоном особисто для мене.

Мінуси: величезний обсяг роботи, відстань від будинку і на початковому етапі - певна адаптація до нової країни. Крім того, довелося вчити польську мову, хоч цього і не вимагав наймач, але без знання польської нікуди. Ну і ще: постійний контроль робочого часу з боку наймача, вхід і вихід з роботи тільки за електронними перепустками. Відразу це напружувало. Потім звикаєш і приймаєш як абсолютну норму. Ніхто не хоче платити за неробство і це правильно.

Плюси:
хороший заробіток, можливість навчання та підвищення розряду, недороге
житло за рахунок наймача на початковому етапі, страховка від роботи, ну
і, звичайно, досвід і реальний шанс не просто реалізувати себе в
професії, а й дозволити собі непоганий рівень життя.
Категорiї: робота в польщі