logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Робота в Польщі з особистого досвіду «Вимоги до покоївок в Польщі не великі, але все ж є»

Робота в Польщі з особистого досвіду «Вимоги до покоївок в Польщі не великі, але все ж є»

Портал Polsha24 продовжує публікувати відгуки реальних іноземців про роботу в Польщі. У числі популярних вакансій серед українських та білоруських жінок, які працюють в Польщі - робота покоївкою в готелях і гостьових будинках.

Про те, як влаштуватися покоївкою, які вимоги висувають роботодавці до тих, хто стежить за чистотою і порядком у готелях, а також про плюси і мінуси цієї професії в Польщі, розповіла Лідія.

- До Польщі я приїхала з України. Працюю покоївки в великому й досить престижному готелі в Гданську, розташованому на березі Балтійського моря вже більше півтора року, - починає розмову молода жінка. - Спочатку шукала роботу по прибиранню приватного будинку. Моя подруга кілька років вже так працює і мені порадила. А потім натрапила на оголошення в інтернеті, в якому детально розповідалося про роботу покоївки в польських готелях. Було зазначено, що робота не складна. Головними вимогами до кандидатів були: фізична витривалість в рамках трудового графіка, відсутність будь-яких медичних протипоказань і шкідливих звичок. Я вирішила зателефонувати за вказаним телефоном і уточнити всю інформацію.

Я трохи знаю англійську і зовсім не знала польської на той момент. В перший час мене це врятувало і я вирішила, що незнання польської не буде проблемою.

Приїхала в готель в призначений день. Мене відвели в так званий відділ кадрів. Сувора жінка почала мене про щось розпитувати польською, і тут я розгубилася. Коли вона зрозуміла, що я нічого не можу розібрати і тим більше - відповісти, запросила дівчину з рецепції. Виявилося, вона теж з України. Вона переклала всі питання і мої відповіді. Але сказала, що польську вчити доведеться обов’язково.

У Польщі покоївки потрібні в готелі та великі пансіонати у великих містах країни - Варшаві, Познані, Кракові, а також у курортні зони по всьому узбережжю Балтійського моря. Кожен готель дорожить своєю репутацією, тому за роботу в такому місці іноді навіть потрібно поборотися, навіть якщо є рекомендації і досвід. Вимоги до покоївок в Польщі не великі, але все ж є. Керівництво господарської служби готелю в першу чергу звертає увагу на якість прибирання, ставлення до роботи. Швидкість прибирання номерів - не найголовніше. Чистота і акуратність понад усе. І ще: без знання польської ніяк, хоча б на мінімальному рівні. Бажано й іноземними мовами хоч трохи володіти.

Особлива увага приділяється і особистим якостям жінок, таким як: комунікабельність, чесність, сумлінність, працьовитість, емоційна стійкість, порядність, акуратність.

Для новеньких в готелі обов'язкове стажування. У моєму випадку це був цілий місяць. Кожна покоївка повинна знати види прибиральних робіт, все про миючі засоби й інвентар, а також технології використання хімікатів. Крім того, є стандарти прийому замовлень на прання, комплектації номерів, процедура перевірки і здачі номера та багато іншого. У нашому готелі є три види прибирання. У виїзному номері - капітальне після виїзду гостя, в поточному, зі зміною білизни, власне, заміна її, а також рушників і халата за необхідності, винесення сміття й оновлення засобів гігієни. Також ми прибираємо сходи, ліфти, коридори.

У нашому готелі покоївки працюють по змінах. Звичайно, найчастіше в денний час, але іноді випадають і нічні чергування. Буває, що постоялець приїжджає серед ночі. Тоді потрібно і номер підготувати, і чай йому принести. Прибирання номерів в нічний час не проводиться, це тільки вдень. Зазвичай в день я повністю прибираю від 6-8 номерів. У літній сезон, особливо під час великих свят, буває і більше 15-20 номерів на день. У перший такий сезон було дуже складно, але на наступний рік вже морально готовий, так що втома практично не відчувається.

У більшості випадків заробітна плата покоївки залежить від кількості відпрацьованих годин і змін. У нас в готелі за кожен обслугований номер зазвичай платять близько 7-12 злотих. Протягом однієї години досвідчена працівниця готелю може виконати генеральне прибирання 3-5 номерів, без досвіду покоївка навряд чи впорається і з 2 номерами. Робочий день покоївки становить в середньому 10-12 годин. Окремо оплачуються нічні зміни і понаднормові. Фіксована зарплата обслуговуючого персоналу нашого готелю - не менше 700 євро на місяць. Крім того, наш готель надає своїм працівникам безкоштовний обід і недороге житло в гуртожитку.

У проміжок з 12:00 до 15:00 покоївка може викроїти собі 20 хвилин, щоб поїсти в їдальні для персоналу та знову повернутися до роботи. Насправді робота покоївки в Польщі не складна. А заробітна плата в літній сезон в нашому готелі доходить і до 900-1000 євро, що дуже непогано. Звичайно, гості бувають різні. І до кожного потрібно шукати підхід, зайвий раз посміхнутися, де треба - промовчати. Іноді люди приїжджають втомленими, роздратованими. Потрібно просто зрозуміти їх і не засмучуватися, якщо щось не вийшло. Людський фактор є в будь-якій професії.

Мінуси роботи покоївкою в Польщі: з початку дуже складно працювати в розпал туристичного сезону, весь день потрібно бути на ногах, робота з миючими засобами. Так що, якщо у вас є алергія, то ця професія не для вас.

Плюси роботи покоївкою: невисокі вимоги до працівників, робочий одяг, взуття та весь інвентар для роботи надає роботодавець. Хороша заробітна плата. Іноді постояльці залишають хороші чайові. Постійна зайнятість, можливість кар'єрного росту. Харчування, а іноді й житло - за рахунок роботодавця.