logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Робота в Польщі з особистого досвіду: «Вакансію збирача меблів можна знайти буквально в будь-якому польському місті»

Робота в Польщі з особистого досвіду: «Вакансію збирача меблів можна знайти буквально в будь-якому польському місті»

Портал Polsha24 продовжує публікувати відгуки іноземців про роботу в Польщі. На цьому тижні своїми враженнями про працевлаштування в цій країні й особливостями роботи на місцевому меблевому підприємстві поділився білорус Микола.

- У Білорусі я закінчив вищий навчальний заклад і отримав диплом педагога. Пару років попрацював в одній зі шкіл в Гродненській області. Зрозумів - не моє і став думати, куди йти працювати, - починає розмову чоловік. Якийсь час трудився в таксі, потім - на приватного підприємця, займався вантажоперевезеннями. Один раз перевозив меблі для одного хлопця. Він збирався їхати в Польщу на заробітки в якості збирача меблів. Розговорилися та він розповів, що вимоги до кандидатів на цю посаду невисокі, а платити обіцяють непогано. Тоді я вирішив теж пошукати роботу за кордоном, тим більше, що у мене була Карта Поляка.

Став переглядати вакансії в інтернеті. Буквально за пару вечорів знайшов цікаву пропозицію по роботі в районі Кракова. У невелику меблеву компанію потрібен помічник збирача меблів з можливістю навчання та підвищення кваліфікації. Відправив резюме на пошту, а вже через тиждень мені передзвонили.

Звернув увагу, що вакансію збирача меблів можна знайти буквально в будь-якому польському місті. Це може бути велике підприємство по виготовленню меблів з нуля, а може бути невелика приватна контора по збірці меблів з уже готових частин. У будь-якому випадку, робота ця дуже підходить іноземцям, які погано знають польську мову, не можуть похвалитися якоюсь високою кваліфікацією або просто тільки починають свій шлях в Польщі.

Особливості роботи. Приїхав я на польську фірму в призначений день. Перше, що здивувало - на мене чекали й відразу зустріли. Хоча здавалося б, я ж не якийсь супер-фахівець, всього лише по суті підсобний робітник. У перший же день провели по підприємству. Наша фірма займається складанням меблів з уже готових матеріалів за спеціальними проектами. В основному, це кухонні гарнітури, стелажі, набори меблів для спалень, трохи дитячих меблів. Також в компанії є кілька вантажних автомобілів, на яких частково зібрані елементи меблів вивозяться замовникам.

Після «екскурсії» по підприємству мене провели в кабінет, де прочитали невелику лекцію з техніки безпеки і відправили з направленням проходити медкомісію. На другий день з готовим висновком від лікаря я прийшов на роботу. Відразу видали спецодяг, рукавички і закріпили за вже досвідченим працівником - поляком. Він мені пояснив, що перші два тижні я буду просто учнем і особливо нічого робити не потрібно, в основному спостерігати.

Після двох тижнів я вже приступив до роботи. В мої обов'язки входило розвантаження автомобілів з елементами меблів, сортування їх за видами, допомога в складанні меблів, упаковка готових частин. Працювали ми по 8-10 годин на день, 5 днів на тиждень. Але кілька разів були термінові великі замовлення, тоді залишалися довше й на вихідних виходили. За це завжди платили більше. Що стосується зарплати в цілому, то вона залежить від того, скільки годин на місяць ти працюєш. У перші місяці в мене на руки виходило 700-800 євро. Не дуже багато, але за житло я не платив. Жив безкоштовно в трикімнатній квартирі від фірми, розрахованій на 6 осіб. Так що витрати були тільки на харчування і якісь власні потреби. З урахуванням того, що продукти тут дешеві, цих грошей вистачало з лишком.

Через півроку відучився за рахунок фірми на збирача меблів. Робота трохи складніше, але й зарплата вище - від 1300 євро. Основна складність в тому, що всі меблі потрібно збирати чітко за кресленнями, бувають дуже складні елементи, до того ж написано все польською мовою. Звичайно, за півроку я її підтягнув, але все-таки іноді питав у польських колег, як правильніше перевести. Збирати всі меблі потрібно не тільки якісно, ​​але й швидко. Тому що не встигаєш здати одне замовлення, як вже потрібно працювати над другим. Якщо не будеш ворушитися, твоє замовлення піде на іншу фірму. У цьому друга складність.

Ще однією особливістю роботи збирача меблів я б назвав не завжди безпечні умови праці. Деяку роботу іноді виконуємо на верстатах, спеціальному обладнанні - гострому й потужному. Потрібно бути обережним та уважним. Також потрібно стежити за тим, щоб при складанні меблі не були пошкоджені.

Загалом, скажу так: ті хто думає, що в Польщі на них чекає рай і манна небесна, помиляються. У Польщі можна заробляти, але для цього потрібно наполегливо працювати. Іноді працювати важко, але і заробітна плата тоді гідна. Були випадки, коли з фабрики звільняли людей, але не без причини. Був хлопець з України, працював відразу непогано. Потім з'являвся все рідше, говорив, що хворів, але ніяких довідок ніколи не було. Кілька разів приходив на роботу після хорошого «свята». Його викликали в кабінет, провели бесіду. Після чергової такої «хвороби» з ним попрощалися.

З мінусів роботи збирачем меблів зазначу іноді досить сильні фізичні навантаження. Якщо ви до цього працювали в кабінеті, то перший час буде важко. Ще один мінус в тому, що всі документи, плани та креслення - польською мовою. Так що її доведеться вчити в найкоротші терміни, інакше крім роботи помічника нічого не світить.

Головний плюс цієї роботи - в хорошій зарплатні. Умови праці також радують: всі цехи чисті, світлі й теплі. Немає скупченння обладнання, є де спокійно розвернутися. Також дуже радує ставлення наймача до працівників, та й у колективі теж атмосфера дуже доброзичлива. Поляки без всякого роздратування допомагають і підказують, як і що краще зробити. Ще один плюс - в можливості зростання, можна підвищувати кваліфікацію і робити це за рахунок наймача. Ну і взагалі, можна багато чому навчитися на самому підприємстві. Головне, не лінуватися й сумлінно ставитися до своїх обов'язків.