logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Робота в Польщі з особистого досвіду: «Розглядати професію пакувальника для старту в Польщі цілком реально»

Робота в Польщі з особистого досвіду: «Розглядати професію пакувальника для старту в Польщі цілком реально»

Як завжди раз на тиждень портал Polsha24 публікує відгуки іноземців про роботу в Польщі. Цього разу досвідом працевлаштування та особливостями роботи, пов'язаної з упаковкою косметичних засобів на одному з підприємств країни, поділилася білоруска Інга, яка приїхала в Польщу менше року тому.

- Переїжджати до Польщі я вирішила після того, як звільнилася з роботи в Білорусі. Оскільки польську мову я вчила тільки для здачі іспиту на Карту Поляка та було це досить давно, переглядала вакансії з найнижчими вимогами до працівників. Вирішила, почну з малого, потім вивчу мову й знайду більш престижну роботу.

Так натрапила на вакансію пакувальника. В оголошенні було зазначено, що на підприємство біля міста Познань потрібен пакувальник косметики. Серед вимог до кандидатів: акуратність, терплячість, дбайливе ставлення до товарів, схильність до ручної праці, відсутність шкідливих звичок. Також було зазначено, що знання польської не обов'язкове. Наймач пропонував постійну зайнятість і трудовий контракт.

Я зателефонувала, і ми домовилися про конкретну дату мого приїзду. Взагалі пакувальники в Польщі потрібні на різних підприємствах. Від цього варіюються вимоги до них. Так, наприклад, ви можете знайти роботу на промисловому підприємстві – це фасування товарів для подальшого випуску. Потрібні пакувальники в торгові точки – для фасування товарів для його подальшої реалізації. Крім того, часто потрібні пакувальники на оптові бази, складські приміщення – для комплектації товарів. Фасувати товари можна в ручному, напівавтоматичному, а також автоматичному режимі.

Найскладніше працювати на ручному фасуванні. Для виконання цієї роботи зазвичай запрошуються працівники без спеціальної кваліфікації, причому не обов'язковий навіть стаж. Навчання може проводитися спільно з виробничою діяльністю.

Напівавтоматична упаковка хоч і легша, але теж має свої особливості. У цьому випадку передбачається фасування товарів, що вимагають особливої ​​обережності. В обов'язковому порядку повинна проводитися упаковка з урахуванням ваги або обсягу товарів, при виконанні якої можуть використовуватися спеціальні механізми. На такій фасовці доводиться працювати і руками, і головою, так як потрібно стежити за обладнанням.

Автоматичний режим – найпростіший, але працювати тут може не кожен. Тут використовуються спеціальні технологічні лінії, які обслуговуються досвідченим оператором. В обов'язковому порядку проводиться регулярне налаштування обладнання для подальшого контролю за робочими процесами. У деяких випадках роботодавці самостійно проводять навчальні курси, пропонують стажування на автоматичних лініях. Фасовка на такому обладнанні – справа відповідальна, але й оплачується краще.

Мені довелося працювати на напівавтоматичного фасуванні товарів. Перші два тижні проходила інструктаж. Було складно, так як пояснювали все польською, хоча на підприємстві працює багато українців. Але по суті, робота не складна. На стрічці рухається косметика, а ти розкладай її по коробках. Далі товари маркують і готують до відправки в торгові об'єкти. Головне – уважність, акуратність і витривалість. Дуже багато часу доводиться стояти, від цього перші дні сильно втомлюєшся.

Вся робота виконується в спецодязі, який у перші дні видають. Працюємо ми від 8 годин на добу, але частіше за все – 10, а то й 12. Оплата погодинна, тому скільки пропрацюєш, стільки й отримаєш. За всі години після 8 доплачують. Перший час у мене виходило приблизно 2000-2500 на руки, зараз менше 3000 буває рідко. Житло наймач також надав, правда, за нього вираховують приблизно 250 злотих.

Я зараз займаюся пошуком іншої, більш кваліфікованої роботи, але скажу, що розглядати професію пакувальника для старту в Польщі цілком реально. Є в ній свої мінуси: монотонність, одноманітність, постійна праця на ногах. Але плюсів набагато більше. Це і хороша зарплата, і нескладне фізичне навантаження, і низькі вимоги до працівників, і недороге житло, і можливість вивчити польську.