logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Робота в Польщі з особистого досвіду: «Працювати монтажником металоконструкцій зможе не кожен»

Робота в Польщі з особистого досвіду: «Працювати монтажником металоконструкцій зможе не кожен»

Портал Polsha24 продовжує публікувати відгуки іноземців про роботу в Польщі. На цьому тижні пропонуємо увазі читачів нашого сайту історію білоруса Максима, який трохи більше півроку тому приїхав працювати до польського міста Свиноустя монтажником металоконструкцій.

– До Польщі я кілька років працював на білоруських будівництвах, в тому числі й монтажником, – починає розмову Максим. – Потім вирішив поїхати на заробітки за кордон. Разом з другом пару місяців попрацював у Росії, потім півроку були на заробітках у Німеччині. У підсумку, взагалі поїхав до Польщі. З усіх варіантів останній виявився найкращим.

Отже, по порядку. Роботу я шукав через інтернет. Вакансій монтажників виявилося повно мало не в кожному польському регіоні.

Вимоги до представників цієї професії, як правило, скрізь однакові: бажано наявність спеціальної освіти й досвіду роботи, вміння читати креслення, готовність працювати в колективі, знання польської мови, до речі, обов'язково, відповідальність, зібраність, відсутність шкідливих звичок. Робота монтажника в Польщі полягає в монтажі металоконструкцій відповідно до вимог стандарту й із технічними кресленнями. Дуже часто перевага надається кандидатам зі стажем роботи не менше 2 років, а також тим, хто володіє додатковими навичками. Як варіант – вміння використовувати зварювальний апарат та виконувати різні види зварювання.

Перш ніж я приступив до роботи, мене відправили проходити медичну комісію. Виявилося, що навіть при наявності досвіду роботи та освіти, працювати монтажником металоконструкцій в Польщі може далеко не кожен. Ще одна дуже важлива вимога місцевих наймачів – хороше фізичне здоров'я робітника. І якщо роботодавець тямущий і сумлінний, то стан здоров'я у вас перевірять відразу. Дуже часто наша робота пов'язана з підняттям важких речей, монтажем на висоті, зоровими навантаженнями. Так що у лікаря вас ретельно обстежують: зір, слух, координацію рухів, стан хребта та інше. Тільки після висновку медиків можна починати роботу.

Суть роботи монтажника металоконструкцій. Перш ніж приступити до складання конструкції, ми отримуємо складальне креслення й таблицю, в якій вказані номери деталей, їх назви та артикль, які їм надано і в електронній системі. Спочатку ми комплектуємо деталі, потім робимо розміти й потім збираємо всю конструкцію. Іноді дещо доводиться вирізати болгарками, але це рідкість. Найчастіше і так все готово для монтажу. Деякі готові конструкції відправляються на зварювання. Після нього ми також виконуємо зачистку зварних швів, прибираємо напливи. Загалом приводимо металоконструкцію в належний вигляд. Іноді монтаж напівготових виробів доводиться виконувати на висоті – це, мабуть, найскладніше, особливо якщо досвіду роботи мало.

Умови роботи й оплата. Ми працюємо 5 днів на тиждень. Але іноді доводиться виходити і по суботах, правда, це не обов'язково, а суто за бажанням. Тривалість робочої зміни монтажника на нашому підприємстві – 10 годин. Знову ж при бажанні та наявності роботи можна працювати і до 12 годин. Але на це йдуть далеко не всі та не завжди. Сама по собі робота – не з легких і 10 годин цілком достатньо, щоб втомитися. В середньому, досвідчений монтажник металоконструкцій у Польщі може заробити від 3500 злотих на місяць, в залежності від кваліфікації працівника та відпрацьованих годин. Оплата праці – погодинна, зазвичай 16-17 злотих на годину на руки. За переробки й роботу у вихідні дні йде доплата.

Для порівняння скажу, що зарплата в Німеччині в мене була вище, але саме ставлення керівництва мене не дуже влаштовувало. Поляки більше душевні, чи що. Начебто все дуже строго, але в той же час до керівника можна підійти по якомусь питанню. Ще мені подобається в Польщі, тому що я не відчуваю себе тут чужим. Іноземцем – так, але не чужим. Це теж важливо.

Житло у нас безкоштовне. Гуртожиток для робітників знаходиться не в одному районі з будівельним об'єктом. Але доїзд до робочого місця також організовує роботодавець.

Мінуси роботи монтажника металоконструкцій в Польщі: іноді складна фізична праця, робота на висоті, робота на вулиці – в холодну пору року це непросто, обов'язкове знання польської мови – всі креслення приходять польською, без них працювати неможливо.

Плюси: добре ставлення керівництва до іноземців, можливість навчання та підвищення кваліфікації, хороша й своєчасна оплата праці, обладнання та різні механізми, з якими доводиться працювати, завжди в гарному стані, турбота про техніку безпеки: на спецодязі, рукавичках, захисних окулярах, масках не економлять. Безкоштовне житло й організація доїзду до роботи.