logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Робота в Польщі з особистого досвіду: Працювати автоелектриком в Польщі не складно, але прибутково

Робота в Польщі з особистого досвіду: Працювати автоелектриком в Польщі не складно, але прибутково

Портал Polsha24 продовжує публікувати відгуки іноземців про роботу в Польщі. На цьому тижні досвідом пошуку роботи в іншій країні й першими враженнями від працевлаштування поділився українець Микола.

- В Україні я працював на будівництві. Колись платили дуже навіть солідно. Згодом - все менше й менше. Це і підштовхнуло мене до пошуків роботи за кордоном, - починає розповідь чоловік. - Як і багато співвітчизників, в першу чергу розглядав роботу в Польщі.

Шукав вакансії в основному через інтернет. В один прекрасний день побачив оголошення про те, що на один із заводів в місті Бидгощ потрібні автоелектрики. Зателефонував, відразу відповіли польською. Але коли зрозуміли, що в мене з цією мовою проблеми, запросили російськомовного співробітника.

Він розповів мені, що робота не складна, житло надають і запропонував приїхати на співбесіду. Я погодився. Але щоб перестрахуватися відразу знайшов ще кілька вакансій в цьому ж місті. В основному розглядав будівельні спеціальності. До речі, таких оголошень в Польщі дуже багато, вибирати було з чого навіть в одному місті.

Забронював місце в хостелі на три дні й відправився в Бидгощ. На співбесіду прийшов трохи заздалегідь. Чесно зізнаюся, переймався, що не знаю польської, що давно не працював електриком (цю спеціальність освоїв колись в училищі), хвилювався, чи не обдурить наймач.

Проте все пройшло дуже навіть спокійно. На співбесіді я говорив, що працював тільки електриком. Працювати автоелектриком не доводилося. Всім рекомендую, до речі, при пошуку роботи в Польщі говорити тільки те, що ви й справді вмієте. По-перше, це вбереже вас від небезпечної роботи, з якої ви можете просто не впоратися. По-друге, так ви не розчаруєте наймача, коли щось не буде виходити. А по-третє, просто в результаті все одно видно, на що ви дійсно майстер.

У перший же день в офісі у мене взяли ксерокопію паспорта й візи. Видали направлення на медкомісію та відправили до польського банку подати заяву на «карту для виплат». Відразу ж дали ключі від кімнати, де буду жити. Чесно - був шокований: невже так просто влаштуватися на роботу в Польщі?

Медкомісія пройшла швидко й просто. Потім заніс результат в офіс, отримав робочий одяг. Сказали, наступного дня вранці приходити на роботу. Пояснили, куди йти.

Оформили мене в якості електрика на трамваї. Два тижні був учнем, все мені показували й пояснювали. На третій сказали - все, тепер все робиш сам. Робота не складна фізично. Основні завдання - обслуговування й ремонт обладнання, виявлення причин несправності електричних вузлів і механізмів, контроль за станом обладнання. До речі, відразу скажу, що поляки не економлять на обладнанні та робочих інструментах. Все нове, добротне. Це великий плюс.

Робочий день у нас від 8 годин, але можна і 12 працювати. Обіди входять у робочий час. Ніхто тебе не жене, не квапить. Є час, щоб спокійно перекусити або попити води. Приємно працювати. Працюємо ми в колективі з поляками, а це добре, вони багато чому можуть навчити й плюс до всього - мова вчиться швидко. Ставлення до українців у них в основному хороше. Можна спокійно підійти й запитати, якщо щось не знаєш або не тямиш. Ніхто не злиться, ніякої дратівливості або агресії.

Після першого місяця роботи в Польщі залишився дуже задоволений. По зарплаті не обманули. Платили 13-15 злотих за годину.

Через півроку зарплату мені підняли до 14-16 злотих за годину. Перші півроку жив у гуртожитку від роботи. Потім все ж вирішив знімати кімнату самостійно. Гуртожиток, звичайно, гарний. Але багато хто приїжджає працювати на кілька місяців. Виходить, що сусіди часто змінюються. Мені це не дуже подобається.

Якщо робити висновки, то скажу так: працювати автоелектриком у Польщі не складно, але прибутково. 800-1000 у.о. на руки точно зможеш заробити. Тут ще добре платять автоелектрикам на різних СТО. Але я поки нічого змінювати не планую. Тим більш, що мене збираються відправити на курси й підвищити посаду.

Мінуси роботи в Польщі автоелектриком: для мене тільки один - треба знати польську мову.

Плюси: своєчасна оплата праці, нескладна фізично робота, нормальне ставлення керівництва до іноземців, можливість безкоштовно проживати в гуртожитку, навчання за рахунок наймача, кар'єрний ріст, невисокі вимоги до кандидатів.