logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Робота в Польщі з особистого досвіду: «Кур'єром у Польщі може працювати кожен, але за певних умов»

Робота в Польщі з особистого досвіду: «Кур'єром у Польщі може працювати кожен, але за певних умов»

Як завжди раз на тиждень портал Polsha24 публікує відгуки іноземців про роботу в різних галузях Польщі. На цьому тижні інформацією про плюси та мінуси роботи кур'єром поділився українець Сергій.

- Я приїхав працювати до Польщі 7 місяців тому. Роботу шукав через інтернет. За станом здоров'я будівництво відкинув відразу, вирішив знайти щось пов'язане з водінням авто. У Польщі дуже багато кур'єрських служб, тому вакансії в цих фірмах є досить часто.

Є в нашому місті кур'єрська служба DPD, яка займається доставкою посилок різного роду. Саме тут мені й запропонували роботу. Вимоги до кандидатів на посаду кур'єра були наступні: наявність автомобіля та посвідчення водія категорії В, досвід роботи (водійський стаж), відсутність судимостей і шкідливих звичок. Наймач пропонував постійну зайнятість, а також вказав, що доставка посилок буде здійснюватися в межах міста. Я скачав бланк резюме в інтернеті, заповнив його й повіз да офісу.

Після невеликого співбесіди мені сказали, що я підходжу й можу приступити до роботи вже завтра.

Отже, суть роботи кур'єра. Вранці ти приїжджаєш на фірму, де тобі видають посилки й адреси, куди їх потрібно доставити. Перший мінус: посилок дуже багато, іноді штук сорок, а розвести їх необхідно протягом дня. При цьому ніхто не обмежує тебе в часі: можеш 8 годин возити (якщо встигнеш), ​​можеш 12.

Спочатку мені здалося це нескладним: навігатор є, паливо компенсує роботодавець – катайся собі по місту й ніяких проблем. І тут відразу другий мінус: часто буває так, що навігатор не може знайти потрібний будинок. Це пов'язано з тим, що його тільки побудували. Або, наприклад, тут є такі будинки, де кожен окремий під'їзд – це чомусь новий номер будинку. Тобто, тобі потрібен будинок №27, навігатор приводить тебе до 22 і все – ти просто не бачиш потрібної цифри. Доводиться виходити з машини й бігати шукати. Знаходиш, повертаєшся, береш посилку й тоді вже доставляєш адресату. Начебто нічого складного, але на все це витрачається багато часу. Тут же наступний нюанс професії кур'єра в Польщі: якщо товар не підійшов, потрібно оформити так званий бланк повернення. А тут без польської не обійтися: з моїми знаннями перший час це було дуже складно й довго. Потім, звичайно, призвичаївся, та й повернення бувають рідко.

Перший час бувало таке, що не встигав за день розвести всі посилки. Вони нібито переносилися на завтра, тобто по суті – додавалися до ще 40 завтрашніх. Складно було працювати перший місяць: міста не знаєш, з парковками часто проблеми – місць немає, мови теж майже не знаєш. Весь день мозок в напрузі: як все встигнути, щоб нічого не наплутати. Додому приходив і з ніг валився. Потім став звикати, коли вранці складав посилки в машину, вже міг прикинути, де який район, приблизно складав маршрут, щоб попутно, а не врозкид все розвозити. У підсумку, іноді справлявся й за 8-9 годин.

Що стосується зарплати, то в перший місяць у мене на руки вийшло десь 2400 злотих. У наступні – близько 2800-3000.

Проживання моя фірма не надає, тому я знімаю з двома українцями квартиру для робітників. У місяць за житло плачу 400 злотих, приблизно стільки ж витрачаю на їжу та якісь речі. Решту відкладаю.

Насправді професія кур'єра в Польщі не складна. З плюсів те, що ти завжди на машині. Тобто, якщо тобі раптом треба під'їхати, наприклад, в «ужонд» завести якусь довідку, ти завжди можеш спланувати маршрут так, щоб зробити це як би не втрачаючи робочого часу. Ця професія підійде тим, хто любить спілкування з людьми, так як посилки завжди доставляються безпосередньо адресатам. Ще один плюс: відсутність великих фізичних навантажень. Працюю я з понеділка по п'ятницю, так що вихідні завжди вільні. Можна відпочивати або навпаки – знайти підробіток, наприклад, в таксі. Незаперечний плюс – в низькі вимоги до кандидатів на цю роботу. Це означає, що в іноземця завжди є шанс влаштуватися кур'єром у Польщі, звичайно, при відповідності перерахованим вище вимогам.