logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Робота в Польщі з особистого досвіду: «Хороший майстер з манікюру в Польщі без діла не залишиться»

Робота в Польщі з особистого досвіду: «Хороший майстер з манікюру в Польщі без діла не залишиться»

Портал Polsha24 продовжує публікувати відгуки іноземців про роботу в Польщі. Українці та білоруси, які переїхали до сусідньої держави на заробітки і з метою залишитися жити, із задоволенням розповідають читачам, де і як шукали роботу в Польщі, які їхні доходи в цій країні і в якій галузі вакансій для іноземців найбільше. На цьому тижні історія майстра манікюру Поліни, яка разом з чоловіком переїхала з Бреста до Кракова півтора роки тому й уже встигла застосувати свої навички і непогано заробити.

– Насправді за освітою я педагог, – починає Поліна. – Але мій білоруський диплом у Польщі – штука майже марна. Перший час після переїзду до Кракова сиділа вдома, займалася домашніми справами. В принципі, не було необхідності шукати роботу, і чоловік запропонував мені подумати, чим би я хотіла займатися для себе. У Білорусі після закінчення університету я працювала якийсь час в школі, потім в офісі. Але цікаво мені було зовсім інше – все, що пов'язано з індустрією краси. У Бресті я закінчила курси з нарощування вій, потім навчалася на майстра з манікюру. Періодично відвідувала різні майстер-класи, вдосконалювала свої навички. Правда, офіційно не працювала ніколи, робила манікюр своїм подружкам, родичкам. Це було, скоріше, хобі.

І коли раптом у Польщі з'явилася можливість робити щось, що мені до душі, я не замислювалася ні на хвилину. Стала шукати роботу в салонах краси в Кракові. Чесно кажучи, вакансій майстрів по манікюру в Польщі не так багато, як я думала. І цьому є кілька причин.

По-перше, тут дуже цінуються майстри-універсали, які можуть робити і манікюр, і макіяж, і ще укладку. По-друге, в Польщі, на відміну від Білорусі, немає такої божевільної моди на манікюр. Тут рідко нарощують нігті. Більш того, в моїй рідній країні всілякі гелеві покриття, яскраві малюнки зі стразами, пірсингом та іншими «примочками» роблять дівчата і жінки різного віку. Польки ж у більшості своїй вважають за краще стриманий класичний манікюр, який часто роблять самі вдома.

Звичайно, без роботи хороший майстер манікюру в Польщі не залишиться. В середньому, у мене завжди від 3 до 5 клієнтів на день. За півроку роботи в салоні не було такого дня, щоб ніхто не прийшов взагалі. Але тут не тільки моя заслуга: дуже багато значить, де знаходиться ваш салон краси, на скільки він розкручений і які ще послуги може запропонувати.

Чула, до речі, що в Польщі іноземки з України та Білорусі іноді роблять манікюр на дому. Але я б не стала так ризикувати, все-таки це загрожує штрафами і депортацією. Тим більше, що найчастіше майстер з манікюру в салоні краси в Польщі може працювати за гнучким графіком. Більш того, це не завжди може бути повна зайнятість, тільки половина або ¾ ставки.

Що стосується доходів. На руки в місяць я отримую від 2500 злотих. За місцевими мірками, це не найбільша зарплата, але з іншого боку всі матеріали для роботи закуповує салон: починаючи від рукавичок для мене і закінчуючи лаками для нігтів. При цьому господиня салону завжди радиться зі мною, скільки і чого варто купити. Думаю, працюючи вдома на себе, я б отримувала не набагато більше.

З чим були труднощі. Перш за все – з мовою. Кілька разів виручала англійська, кілька разів вміння клієнток малювати. Але спочатку було важко, в першу чергу, психологічно. Польки – особливо у віці – дуже люблять поговорити, поки ти робиш їм гарні нігті. І кивати головою і мило посміхатися, але при цьому нічого не розуміти – не зовсім для мене. Мені хотілося підтримати бесіду.

Ще один мінус: через півроку роботи в салоні я раптом зрозуміла, що від сидячої роботи сильно втомлюється спина й очі. Довелося зайнятися спортом і пити вітаміни для очей.

Це, мабуть, всі недоліки професії особисто для мене. Я можу сказати, що нарешті займаюся тим, що мені подобається, працюю в задоволення, а не заради зарплати. А хороша оплата праці та постійні вдячні клієнти, яких за півроку у мене вже десятки – відмінний бонус до улюбленої професії.