logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Робота в Польщi: як не потрапити на гачок шахраїв

Робота в Польщi: як не потрапити на гачок шахраїв

Останнім часом у Польщі з’явилося багато шахраїв-роботодавців, які продають українським громадянам фальшиві робочі запрошення. В результаті цього люди, відкривши візу, приїжджають до Польщі й залишаються без роботи. А фірма, яка їх запросила, насправді займається тільки продажем фальшивих робочих запрошень.

Як правило, такі компанії існують недовго й рано чи пізно їх виявляють польські прикордонники. Але завдяки своїй рекламній кампанії, такі «роботодавці» можуть завдати багато шкоди простим громадянам.

Нижче ми пропонуємо ознайомиться з кількома ознаками шахрайських оголошень:

– такі фірми ніколи не пишуть адреси своїх офісів в Україні або в Польщі і ніколи не вказують прізвищ і координат у соціальних мережах. В іншому випадку їх дуже легко можуть виявити правоохоронні органи.

– шахраї здійснюють доставку до місця роботи. Насправді вони везуть туди, куди ніхто не хоче їхати сам, так як умови роботи, проживання чи оплати там не найкращі.

– шахраї пропонують «безкоштовне» житло, але потім знімають за це гроші з працівника. Насправді безкоштовного житла не існує. Працівник просто зобов’язаний мати з собою якусь кількість грошей. Якщо вони у нього є, то це дає підстави роботодавцю сподіватися, на те, що працівник прийшов дійсно працювати, а не вкрасти щось.

– аферисти обманом «влаштовують» вас на роботу туди, де умови праці не виправдовують ваші очікування і можливості.

– шахраї за малокваліфіковану роботу пропонують занадто високу ставку оплати, яка набагато вище, ніж в середньому на ринку праці.