logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Робота в Польщі: в якому воєводстві й у яких містах найбільше вакансій

Робота в Польщі: в якому воєводстві й у яких містах найбільше вакансій

Портал Polsha24 продовжує тему працевлаштування в Польщі. Для того, щоб пошуки роботи в цій країні були успішними, іноземцю потрібно враховувати багато факторів. Один з них - кількість вакансій. Статистика показує, що далеко не в кожному воєводстві і вже тим більше - місті Польщі, можна без зусиль знайти роботу. Звичайно, вакансії є майже завжди та скрізь. Але, погодьтеся, чим більша їх кількість і різноманітність, тим більше шансів знайти саме ту професію, яка крім високого доходу зможе приносити ще й задоволення.

Тому ми вирішили вивчити попит на ринку праці в різних куточках Речі Посполитої і більш точно вказати нашим читачам, де шукати роботу в Польщі.

Отже, згідно зі статистикою найчастіше роботу для іноземців пропонують в Мазовецькому, Малопольському й Нижньосілезькому воєводствах. Безумовно, за кількістю вакансій лідирують їх адміністративні центри: Варшава, Краків і Вроцлав відповідно.

Не набагато відстає від вищевказаних регіонів Велькопольське воєводство та конкретно місто Познань. Саме тут дуже багато роботодавців у вигляді великих приватних фірм і компаній шукають на роботу іноземців, регулярно вказуючи це в оголошеннях. До речі, місто Познань вважається одним із міст Польщі з найнижчим рівнем безробіття - всього 1,5%. Величезним плюсом до різноманітності вакансій на ринку праці в цьому місті є більш низькі ціни на житло в порівнянні з Варшавою, а також наявність сучасної інфраструктури. Найчастіше іноземці, які приїхали сюди попрацювати на кілька місяців «у розвідку», так і залишаються тут назавжди.

Згідно з даними статистики, найскладніше знайти роботу іноземцям у містах Вармінсько-Мазурського й Куявсько-Поморського воєводств. Нелегко доведеться і тим, хто вирішить осісти в Підкарпатському воєводстві. Тут 10% претендентів стикаються з труднощами в пошуку постійного доходу.

Пару слів конкретно про вакансії для іноземців. Протягом декількох років лідируючі позиції займають професії в будівельній галузі. Маючи навички тесляра, зварювальника, бетонника, електрика і т.д., ви без зусиль зможете знайти роботу буквально в будь-якому регіоні Польщі. А наявність досвіду роботи за кількома будівельними спеціальностями й документи, що підтверджують це, зроблять вас практично незамінним фахівцем на споруджуваному об'єкті. Багато вакансій для іноземців у Польщі також у сфері торгівлі. Варто звернути свою увагу на гастрономію і професії, пов'язані з водінням автомобіля. Часто в різних містах Польщі потрібні няні для літніх людей і маленьких дітей, обслуговуючий персонал у готелі та ресторани, майстри в салони краси, кур'єри, автомеханіки й охоронці.

Словом, якщо ви володієте мінімальними навичками в якій-небудь із вищевказаних професій, знаєте польську мову на базовому рівні і враховуєте тенденції на регіональних ринках праці, то без роботи в Польщі точно не залишитеся.