logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Робота в Польщі: топ галузей, найбільш популярних серед іноземців

Робота в Польщі: топ галузей, найбільш популярних серед іноземців

Польський ринок праці протягом декількох років залишається привабливим для багатьох іноземців. У країні можна знайти роботу абсолютно в різних галузях. А які з них найбільш популярні серед українців і білорусів? Отже, пропонуємо вашій увазі ТОП галузей, в яких іноземці найчастіше шукають роботу в Польщі.

Фізична праця

Мабуть, найбільш популярна в іноземців. Найчастіше потрібні різноробочі на склади і різні виробництва, кухарі, офіціанти, прибиральники, домробітниці, охоронці. Особливо раді в Польщі будівельникам, сварщикам, слюсарям та іншим професіоналам будівельного напрямку. Попит на сільськогосподарських робітників останні роки зменшився. Але в провінціях знайти роботу в фермерських господарствах, нехай навіть сезонну, цілком реально. Причина популярності всіх цих професій у емігрантів проста - мінімум вимог до кандидатів, необов'язкова спеціальна освіта, а також досвід роботи і добре володіння польською або іншими іноземними мовами.

Робота з персоналом

Крім робочих рук на виробничих підприємствах дуже потрібні керуючі кадри. Це технологи, керівники виробничих майданчиків, складів, лабораторій - словом, ті, хто буде стежити за виконанням іншими людьми тих чи інших обов'язків. Особливо потрібні керуючі складами і комірники. Праця робочого персоналу на заводах зазвичай оплачується не дуже високо, тому виробники часто залучають іноземні ресурси. То ж, за бажанням, у виробничій сфері роботу собі знайде кожен.

Робота за кермом автомобіля

Не знаючи польської мови хоча б на мінімальному рівні роботу водієм в Польщі знайти непросто. А ось якщо ви розумієте і хоч трохи говорите польською, шанси зростають в рази. Знання ж іноземної мови і наявність різних водійських категорій дає можливість влаштуватися в польську фірму, з відрядженнями за кордон і зарплатою від декількох тисяч злотих.

Торгівля

Багато іноземців вибирають для роботи в Польщі саме професію продавців. Зарплати в цій галузі середні, зате є бонуси у вигляді знижок на товари, які продає магазин, а також різних навчальних тренінгів і семінарів. Ще одна причина популярності цієї професії - в постійному спілкуванні з носіями мови, а отже, можливістю вивчити польську в максимально короткі терміни.

Сфера послуг

Всі хочуть бути гарними і доглянутими. Польські жінки і чоловіки - не виняток. Про це прекрасно знають українки і білоруски, тому вони часто шукають роботу перукарями, масажистами, майстрами педикюру і манікюру. Будь-яку з перерахованих вище спеціальностей опановують удома, а відпрацьовують отримані навички в сусідній країні. До речі, якщо «корочок» про закінчення спеціальних курсів немає, то іноземки часто влаштовуються в польські пральні та хімчистки.

IT-фахівці

Як і у всіх західних країнах, в Польщі існує нестача власних грамотних фахівців у сфері інформаційних технологій. Українські та білоруські програмісти і розробники програмного забезпечення прекрасно знають про це і по можливості шукають роботу саме в цій сфері. Тим більше, що зарплати у польських програмістів - цілком пристойні.

Освіта і виховання

Ще одна популярна галузь в Польщі серед претендентів-іноземців. На роботу нянею в польському дитячому садку або помічником вихователя часто розраховують випускниці українських і білоруських педагогічних вузів. Багато з них володіють крім навичок виховання дітей ще й англійською мовою. До речі, ці знання багатьом допомагають знайти роботу репетитором в Польщі.

Категорiї: робота в польщі