logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Робити щеплення чи ні? Вакцинація дітей у Польщі може стати добровільною

Робити щеплення чи ні? Вакцинація дітей у Польщі може стати добровільною

Газета Rzeczpospolita пише про намір правлячої партії Польщі «Право та справедливість» відмовитися від обов'язкових щеплень для новонароджених. У середу, 3 жовтня, в Сеймі Польщі відбулося перше читання громадянського законопроекту, який потребує скасування обов'язкової і запровадження добровільної вакцинації дітей.

Прихильники вакцинації стверджують, що добровільний вибір батьків, щепити дитину чи ні, загрожує країні епідемією. Противники ж підкреслюють, що в багатьох країнах щеплення вже є добровільними, а в Польщі вони робляться занадто рано, практично відразу після народження. Також противники вказують на те, що в Польщі немає правових норм, що дозволяють отримати фінансову компенсацію в разі, якщо щеплення призведе до ускладнень.

- Ми не хочемо говорити про добровільну вакцинацію, але ми прагнемо переглянути календар щеплень, - зазначає Кшиштоф Островський, член партії «Право і справедливість», який від імені цієї політичної сили займається розглядом цього громадянського законопроекту. Також політик додав, що більшість в рядах «ПіС» виступає за те, щоб відмовитися від обов'язкової вакцинації новонароджених. Також ними розглядається ідея залишити обов'язковими щеплення лише для дітей старше двох років.