— Але є інші питання, пов'язані з візової лібералізацією, де можуть бути ризики. Знову ж таки, це стосується боротьби з корупцією. Але зараз немає ризиків для безвізового режиму через поведінку українців за кордоном, — зазначив єврокомісар.
11 червня 2017 почалася дія безвізового режиму ЄС з Україною, яким можуть скористатися власники біометричних паспортів. Раніше агентство Європейського Союзу Frontex, яке займається охороною зовнішніх кордонів, опублікувало звіт, в якому були вказані основні небезпеки для безвізового режиму. Основними ризиками, на думку агентства, є використання підроблених документів, спроба контрабанди зброї зі сходу і використання туристичних віз для пошуку роботи. До слова, з моменту введення безвізового режиму їм вже скористалося понад півмільйона українців.
У той же час, за даними FRONTEX, в 2017 році прикордонники країн ЄС відмовили у в'їзді понад 37 тис. громадян України, що на 34% більше, ніж аналогічний показник минулого року.
— Найбільш поширеною причиною відмови була неможливість підтвердити мету поїздки й умови перебування — це майже половина відмов, — розповіла заступник директора Товариства «Європа без бар'єрів» Катерина Кульчицька. Ще однією причиною відмов у в'їзді стала відсутність коштів для перебування. За її словами, хоча таке зростання викликає занепокоєння, воно не є таким значним, щоб через нього в ЄС піднімали питання про призупинення безвізового режиму.
Нагадаємо також, що Європейська система інформації про поїздки та дозволів (ETIAS), яка передбачає попередню авторизацію вартістю 7 євро для громадян, які планують подорож в рамках безвізового режиму в Шенгенську зону, почне роботу не раніше 2021.