logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Ринок праці Польщі боїться втратити українських робітників

Ринок праці Польщі боїться втратити українських робітників
- У Польщі зараз працює приблизно мільйон українців, а протягом найближчих двох років їх кількість збільшиться на 200-300 тисяч, — відзначають у Національному банку Польщі.

Польський кордон в пошуках роботи все частіше перетинають грузини й білоруси. Незважаючи на таку активність, цього досі недостатньо, щоб задовольнити попит польських фірм на працівників. Ще одна проблема для польського ринку праці полягає в тому, щоб затримати іноземців в Польщі.

Останнім часом все більшим джерелом працівників на польському ринку стають країни за східним кордоном Польщі. У 2017 роботодавці зареєстрували понад 1 700 000 заяв про намір доручити роботу українцям. За даними Національного банку Польщі, в країні працює вже понад мільйон громадян України, а в наступні роки ця кількість буде збільшуватися на 200-300 тисяч щорічно. Однак є ряд чинників, які можуть вплинути на це число, наприклад візова політика Європейського Союзу або ситуація в Україні.

- Ці люди дуже швидко інтегруються з польським суспільством, і одночасно вони дуже хороші працівники, — каже віце-директор відділу економічних досліджень у Національному банку Польщі Яцек Котловський.

- Набагато вигідніше спростити процедуру найму іноземних працівників і полегшити їм приїзд і пошук роботи в Польщі. Такі пільги поступово вводять, проте їх недостатньо, щоб повністю задовольнити попит компаній, — додає він.

Котловський зазначає, що простіше шукати працівників на найближчих ринках. Крім українців, роботу в Польщі шукають також молдавани, грузини й білоруси. Роботодавці можуть шукати робочу силу на віддалених ринках, але в їхньому випадку як працевлаштування, так і процес інтеграції з суспільством триває довше, ніж в українців і білорусів.

Директор Нацбанку підкреслює, що важливо стимулювати трудових іммігрантів, щоб Польща ставала для них цільовим ринком.

- Невеликий мовний бар'єр, географічна та культурна близькість сприяють тому, що багато іноземців залишаються в Польщі, а отже, група осіб, яка хоче їхати далі на захід, порівняно невелика, — зазначає Яцек Котловський.

- Крім того, в Польщі набагато простіше працевлаштуватися. В інших країнах ЄС ці обмеження значно більші, але треба створювати різні стимули, щоб працівники залишалися довше, щоб це не були тільки сезонні робітники, — додає він.

Затримати працівників з України в Польщі може стабільна економічна ситуація.

- Польська економіка зараз перебуває на етапі зрілої експансії. Позитивно, що ми розвиваємося не тільки швидко, але й без накопичення великих ринкових неврівноважень - інфляція низька, баланс поточного рахунку є позитивним, ми не бачимо таких місць в економіці, де виникав би певний дисбаланс, і це дуже добре, — переконаний Яцек Котловський.