logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Риболовля в Польщі: де закинути вудочку й скільки коштує це задоволення

Риболовля в Польщі: де закинути вудочку й скільки коштує це задоволення

Риболовля – улюблене заняття не тільки поляків, але також туристів і трудових мігрантів. Приїжджим рибалкам потрібно обов’язково знати, що не біля кожної водойми можна посидіти з вудочкою. Якщо хочете порибалити, потрібно обов’язково отримати відповідний дозвіл у Польського союзу рибалок.

Де можна ловити рибу?

Не до кожного водоймища, в якому є риба, можна приїхати зі спінінгом. Є чіткі законодавчі рамки, які стосуються риболовлі. Але якщо мова йде про приватнi водойми, то там діють зовсім інші правила. Пам’ятайте, що в ЄС до риболовлі й до полювання дуже серйозно ставляться з боку закону. Польські закони рідко піддаються змінам, хіба що стосується розміру грошового покарання. Але ось заборони, залишаються заборонами.

Щоб законно та спокійно порибалити, потрібно мати тимчасовий дозвіл від місцевої адміністрації. У документі має бути зазначено місце риболовлі й дата.

Є два способи рибалити в Польщі:

• приватні водойми. Тут все просто: платите гроші (від 15 зл за вхід) і рибалите без усяких дозволів, але правила диктує власник. Найчастіше за кг впійманоі риби вам прийдеться розрахуватись (ціни від 10 злотих).
• державні водойми (позначені так: dzierżawa w RZGW / ZO PZW / własność PZW. Ви повинні отримати kartę Wędkarską, тобто ліцензію на риболовлю. Можна купити дозвіл на рік і рибалити, хоч кожен день.

Вимоги до рибалок

Рибак не має права перевищувати норму одноразового улову, риба має бути таких розмірів, які вказані в адміністративних паперах даного округу. Кожен рибалка повинен мати з собою лінійку. Риболовля не може супроводжуватися розпалюванням багаття, територія має залишатися чистою.

Якщо хочете рибалити з човна, то, будьте ласкаві, зареєструйте свій транспортний засіб. Документ, що підтверджує реєстрацію, майте при собі.

Рибалки повинні мати спеціальне рятувальне спорядження. Якщо відбулося порушення, то інспектор може забрати човен й усе спорядження до того моменту, як суд винесе рішення. Заборонено ловити рибу на живця!

Як отримати офіційний дозвіл

Рибальський союз (pzw.org.pl) видає ліцензії на риболовлю. Представництво PZW можна знайти у всіх великих польських містах.

Щоб отримати карту рибалки, потрібно скласти спеціальні іспити й щорічно платити внески. Якщо ви хочете рибалити як турист, то досить просто отримати дозвіл союзу рибалки. Для цього знадобиться:

1. паспорт, карта побиту або ж карта поляка
2. 1 фотографія
3. 280 злотих.

Тимчасово проживачі на території РП іноземці можуть не складати іспити. Для іноземців карта рибалки не є обов’язковою, головне мати ліцензію. Аргументувати це можна наступним:

• Пункт 3 глава 2 про права рибальства у водах PZW
• Пункт 4 стаття 7.1 Закону про внутрішнє рибальство.

Якщо купувати ліцензію на добу, то буде в п’ять разів дешевше, ніж річна. Але, якщо ви збираєтеся рибалити часто, то економніше купити річний дозвіл. Оплата за подібний дозвіл залежить від місцевості та пори року.

Членство PZW

1. Скласти іспити в Koło PZW (питання про риб, правилах лову, і на юридичну тематику). Письмовий тест, ціна складає 15 злотих. Потрібно відповісти правильно мінімум на 70% питань, в результаті ви отримаєте сертифікат. Сайт зі списком приблизних питань – http://www.kartawedkarska.pl/przykladowe_pytanie.

2. Оформити картку рибалки: карта побиту, польська прописка, 2 фото.

3. Знову звернутися в Koło PZW з двома фотографіями і 200-400 злотими. Ви отримаєте членський квиток і річний дозвіл у вигляді книжечки. Там буде прописана особливо важлива інформація. У книжечці ви також реєструєте улови (дата, місце, вид риби і розмір). Книжечка заповнюється до початку риболовлі. Штрафи вражаючі, так що не ризикуйте!

4. Ловля за межами вашого округу. Для цього вам потрібнв буде Міжокругова угода. Є вигідна програма EOKON на смартфонах. З її допомогою ви купите дозвіл порибалити на стороні. Члени PZW мають 30-50% знижки.

Види риби

У Польщі найбільш популярні риби сімейства коропових (карась, плотва, лящ). Якщо пощастить, то можете зловити сьомгу і харіуса. Під час нересту рибалка дуже строго контролюється. Потрібно чітко знати правила різних воєводств, щоб не стати порушником закону.

Європейський окунь має багато корму, тому зустрічається практично в будь-якій водоймі. Також у польських річках можна знайти миня, вугра, сома (часом до 2,5 м), стерлядь, осетра, білугу. Рибалки на море відправляються за тріскою й оселедцем.

Польща – лідер за кількістю господарств, які розводять рибу в приватних водоймах.