logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Рейтинг найпривабливіших міст Польщі

Рейтинг найпривабливіших міст Польщі

Традиційно щороку головне Управління статистики Польщі визначає, які ж міста, повіти та воєводства є найпривабливішими в країні. Дослідження проводиться на підставі восьми складових: кількість туристів, кількість історичних місць, кількість пам’ятників від XVI століття, число об’єктів зі списку ЮНЕСКО, кількість пам’ятників історії, кількість паломників, кількість місць в театрах і музичних закладах, а також кількість учасників у масових заходах.

У першу десятку найбільш культурно привабливих увійшли: Варшава, Краків, Вроцлав, Гданськ, Краківський повіт, Вєлічка, Торунь, Катовіце, Познань і Ченстохова. Великі міста здобули перемогу завдяки великій кількості історичних місць, а ось повіти – завдяки кількості культурних установ і учасникам масових заходів.

Безсумнівними лідерами є два найбільші міста Польщі – Варшава та Краків, котрі приваблюють відвідувачів, перш за все, своїми культурними цінностями. Наступні два повіти Малопольського воєводства: Новосонседський (nowosądecki) i Таршанський (tatrzański) приваблюють екологічними та культурними ресурсами.

Міста Гданськ та Вроцлав приваблюють своєю історичною цінністю. А ось найменш привабливими в Польщі, за даними дослідження, є міста Лодзь та Люблін.