logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Рейтинг найбільш затребуваних і найрідкісніших професій у Польщі в 2018 році

Рейтинг найбільш затребуваних і найрідкісніших професій у Польщі в 2018 році

Пошук роботи в Польщі на протязі довгого часу залишається одним з найпопулярніших питань для іноземців із сусідніх країн. Сайт Polsha24 вирішив допомогти читачам зорієнтуватися в розмаїтті вакансій на ринку праці Речі Посполитої і склав рейтинг найбільш затребуваних і навпаки – найрідкісніших професій в країні.

Для вивчення питання ми звернулися до одного з найпопулярніших сайтів з численними вакансіями в Польщі.

Отже, найчастіше працівників у Польщі шукають у сфері виробництва. На сьогоднішній день тільки на одному сайті польськими роботодавцями розміщено більш 12 тисяч найрізноманітніших пропозицій по роботі в цій галузі. Тут можуть шукати роботу швачки, оператора виробництва, ті, хто готовий зайнятися упаковкою товарів, збиранням меблів, управлінням автомийкою тощо. До слова, саме у виробничій сфері в Польщі є шанси знайти роботу для іноземців, що не мають певної спеціальності й погано знають польську мову. При цьому заробітні плати у представників даної галузі цілком пристойні.

На другому місці – будівельні спеціальності: більше 11 700 пропозицій по роботі. Теслі, штукатури, зварювальники, каменярі та інші представники професій потрібні в Польщі чи не цілий рік. При цьому, знайти роботу у сфері будівництва в цій країні можна майже в кожному місті. Незаперечний плюс для іноземців, готових працювати на польський будівництвах, в тому, що наймач часто пропонує безкоштовне або недороге житло, а оплата праці – погодинна. З вимог до кандидатів найчастіше – навички в певній професії.

Трохи відстають від вищевказаних за популярністю у польських роботодавців професії, пов'язані з водінням автотранспорту – понад 11 300 оголошень по роботі. Для роботи в Польщі часто потрібні водії-міжнародники, водії-кур'єри на території певного міста, водії спеціалізованої техніки та інші. Доходи у представників цієї професії залежать від конкретної спеціалізації та варіюються від 600 у.о. і до 2000 у.о., а то й вище.

Ще одна галузь в Польщі, в якій часто шукають працівників із сусідніх країн – гастрономія. На сьогоднішній день тільки на одному сайті розміщено понад 10 тисяч пропозицій по роботі в цій сфері. Офіціанти, бармени, кухарі, помічники на кухню, пиццеристи, сушисти й інші представники гастрономії можуть спокійно знайти тут потрібну вакансію. При цьому багато польських працедавців готові не тільки запропонувати вам постійну зайнятість, а й навчити потрібної професії.

Не хочете працювати в гастрономії, тоді зверніть увагу на сферу торгівлі. У цій галузі в Польщі сьогодні також близько 10 тисяч вакансій. Продавці потрібні в польські супермаркети, торговельні центри, магазини косметики. Загалом, вибирати є з чого.

Любите спілкування з людьми й непогано знаєте польську мову – тоді шукайте роботу в польських колл-центрах (близько 5000 вакансій). Тут вам доведеться розповідати по телефону про найрізноманітніші товари або послуги тієї фірми, де ви будете працювати. По суті – нічого складного. А ще багато роботодавців обіцяють непогану зарплату й можливість працювати вдома.

Приблизно так само часто потрібні працівники в адміністрацію різних фірм і підприємств на території Польщі. Секретарі, менеджери по роботі з клієнтами, управляючі, асистенти й помічники керівників цілком зможуть реалізувати себе в цій сфері.

Так виглядають сім галузей, в яких найчастіше є вакансії для іноземних працівників, в тому числі. Окремо потрібно сказати про таку зайнятість у Польщі, як сезонна. Це робота тимчасова, але також вельми популярна. Відмінно підійде для тих, хто не вирішив поки, чим займатися в Польщі або просто захотів підробити під час відпустки чи канікул.

А як виглядають найменш популярні вакансії в Польщі?

На першому місці – поширення листівок. Всього 400 оголошень на цю роботу.

Також дуже рідко в Польщі шукають фахівців для роботи в кадрові відділи різних фірм і підприємств.

Третя непопулярна сфера зайнятості в країні – робота на себе. Наприклад, консультантом-продавцем косметики або агентом з нерухомості.

Варто відзначити, що заробітки у представників рідкісних професій часом досить значні. Так що, іноді варто саме на них звернути увагу тим, хто шукає роботу в Польщі.