logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Рейтинг найбагатших і найбідніших воєводств

Рейтинг найбагатших і найбідніших воєводств

Такий рейтинг складають щороку, коли Міністерство Фінансів Польщі публікує показник доходів із податків (його ще називають показником Gg) на душу населення. Ці розрахунки мають велике значення, оскільки становлять основу для встановлення суми, яку багаті гміни платять на користь бідних, щоб вирівняти стандарт життя.

Показник Gg відображає середній рівень доходів із податків на одного жителя для всіх гмін у Польщі.

Журнал «Wspоlnota», у свою чергу, опублікував останній рейтинг найбагатших місцевих органів влади в Польщі. Цей перелік був створений з урахуванням власних доходів (доходів від податків, зборів і т.д.) і отриманих субсидій (однак, не були включені фінансування з ЄС). Автори рейтингу також віднімали внески, передані органами місцевого самоврядування у зв'язку з регіональними субсидіями. Отримана сума була поділена на населення.

Отже, рейтинг найбагатших і найбідніших польських воєводств виглядає наступним чином.

1 місце woj. Mazowieckie, де спеціальний показник, так званий дохід на душу населення (per capita) становить 356,96 злотих. Уже третій рік поспіль Мазовецьке воєводство залишається на першому місці.

2 місце. woj. Dolnośląskie. Дохід на душу населення становить 252,19 злотих. Нижня Сілезія на одну позицію піднялася в порівнянні з минулим роком, коли регіон посідав третє місце в рейтингу.

3 місце woj. Zachodniopomorskie. Дохід на душу населення становить 250,44 злотих. Цього року Західніпоморське воєводство неабияк піднялося, бо рік тому було лише сьомим, а два роки тому — восьмим.

4 місце woj. Wielkopolskie. Дохід на душу населення становить 245,55 злотих. Воєводство зберегло рейтингове місце з минулого року. Всього три роки тому воєводство знаходилося на 10 місці, а чотири роки тому — на 12 місці.

5 місце woj. Podkarpackie. Дохід на душу населення становить 234,30 злотих. Цей показник — швидше падіння для воєводства, яке в минулому році було другим, а два роки тому — третім у даному рейтингу.

6 місце займає woj. Lubuskie. Дохід на душу населення становить 231,34 злотих. Воєводство зберегло шосту позицію з минулого року. Два роки тому — було четверте в рейтингу, і три роки тому — було на першому місці.

7 місце woj. Kujawsko-pomorskie. Дохід на душу населення становить 230,48 злотих. Це падіння для даного регіону, який був п'ятим у минулому році. Два роки тому, однак, він також посідав сьоме місце.

8 місце woj. Podlaskie. Дохід на душу населення становить 224,96 злотих. Це невелике просування регіону, що за останні два роки поспіль був дев'ятим у рейтингу.

На 9 місці — Pomorskie. Дохід на душу населення становить 230,48 злотих. Це просування регіону, який рік тому був на 12 позиції, а два роки тому — на 11-й.

10 місце woj. Lubelskie. Дохід на душу населення становить 220,76 злотих. Регіон повільно піднімається на вершину рейтингу. Рік тому це було 11 і два роки тому — 15.

11 місце woj. Małopolskie. Дохід на душу населення становить 215,91 злотих. Малопольське воєводство неабияк підскочило цього року. Раніше — сім років поспіль перебувало на останньому місці.

12 місце woj. Śląskie, де доходи на душу населення становлять 215, 60 злотих. Однак слід пам'ятати, що два роки тому воєводство зайняло шосте місце.

13 місце woj. Opolskie. Дохід на душу населення становить 207,85 злотих. Це падіння в порівнянні з минулим роком, коли воєводство було восьмим. Три роки тому, займало тринадцяту позицію, а два роки тому 12-у.

На 14 місці woj. Warmińsko-mazurskie. Дохід на душу населення становить 203,38 злотих. Це спад у рейтингу для цього регіону, який рік тому був на 10 місці, і раніше він був на п'ятій позиції протягом двох років.

15 місце woj. Świętokrzyskie. Дохід на душу населення становить 201,27 злотих. Вже вдруге поспіль воєводство займає п'ятнадцяте місце. Кращий результат був в 2008 році, коли регіон був на другому місці. А в 2010 році він впав на десяте місце, йому так і не вдалося потрапити в першу половину успішних воєводств (не рахуючи 2012 року, коли регіон займав восьму позицію).

На 16 місці знаходиться woj. Łódzkie. Дохід на душу населення становить 200,20 злотих. Це зниження в порівнянні з минулим роком, коли Лодзьке зайняло тринадцяте місце, а два роки тому перебувало на 14 місці. Десятку вдалося перестрибнути тільки один раз. У 2009 році воно зайняло дев'яте місце.