logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Рейтинг кращих міст для життя в Польщі

Рейтинг кращих міст для життя в Польщі
В якому польському місті найкраще жити? Фонд Шумана створив рейтинг „Сталий розвиток міст”, який враховує такі сфери, як економіка, суспільство, навколишнє середовище й політика. Саме згідно із цими критеріями вибрали міста в Польщі з найкращою якістю життя.

1. Варшава

Лідером рейтингу стала Варшава, завдяки сильній економіці й хорошим умовам для життя. Саме тут знаходиться найбільше компаній та інвестицій, а також відносно високі зарплати. Варшава також є одним з небагатьох польських міст, в якому постійно зростає число жителів. Також місто дуже зелене.

2. Сопот

Це невелике, з населенням 37 тисяч осіб, приморське місто. Його успіх пов'язаний із розташуванням в області Труймяста й великою кількістю туристів. Це є сприятливим для створення сильної місцевої економіки, появи великого числа компаній і припливу інвестицій.

3. Бельсько-Бяла

Високому положенню міста сприяли хороші результати в категорії «навколишнє середовище». Зокрема, низький рівень викидів, а також значна кількість зелених насаджень – Бельсько-Бяла розташований біля підніжжя Шльонських Бескидів. Крім того, майже всі депутати в місті мають вищу освіту, в міській раді – відносна рівновага між чоловіками й жінками.

4. Гданськ

Зайняв високу четверту позицію. Регулярно виграє рейтинги на польське місто, найзручніше для велосипедистів. Мережа доріжок налічує вже майже 600 кілометрів. Для цього в значній частині міста ввели зони спокійного руху з максимальною швидкістю 30 км/год, що, до речі, дозволило позбутися від декількох тисяч зайвих дорожніх знаків.

5. Краків

Кілька років тому обігнав Лодзь за чисельністю жителів і є тепер другим за чисельністю населення містом в Польщі. Низьким є рівень безробіття. Краків привертає велику кількість туристів. Найбільш серйозною проблемою є, звичайно, смог – Краків одне з найбільш забруднених міст не тільки в Польщі, а й у всій Європі.

6. Познань

На 10 000 жителів припадає на рік до 261 нових підприємців. Краще тільки в Варшаві. У Познані охоче інвестують також зарубіжні компанії. Явно кращі, ніж в середньому по країні тут доходи, а безробіття відноситься до найнижчого в країні. Місто робить акцент на екологічній освіті населення. Уже кілька років Познань реалізує проект „Бережи тепло” , який вчить жителів, як економити енергію, утеплюючи будинки та квартири.

7. Кошалін

Польське місто Кошалін відноситься до Західно-Поморського воєводства. Розташоване це гарне місто в 5 кілометрах від узбережжя Балтійського моря. Місто займає високі позиції завдяки високому рівню достатку жителів, доступності освіти.

8. Вроцлав

У 2016 році місто знайомило з польською культурою в рамках акції «Європейська столиця культури». Серцем міста є мальовниче Старе Місто, яке кипить життям цілодобово. Іноземних туристів вразить, перш за все, стан столиці Нижньої Сілезії – 12 островів і близько 130 мостів. Відсоток задоволених місцем проживання з кожним роком зростає.

9. Бидгощ

Зайняв перше місце в Польщі в категорії «навколишнє середовище». Тут немає великої промисловості. Завдяки цьому мало пилу й бруду, місто споживає мало електроенергії, виробляє мало відходів. Більшу частину міста займають ліси. Слабкою стороною Бидгоща є матеріальні умови життя населення (нижче середнього рівня зарплати, безробіття).

10. Гдиня

Одне з наймолодших і найсучасніших міст у Польщі. Парусна столиця Польщі привертає пляжами, красивим схилом над Балтійським морем і чудовими музеями. Щороку влітку сюди приїжджають натовпи туристів зі всього світу на знаменитий фестиваль Open'er.