logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Рекомендовані листи в Польщі замінять електронною поштою

Рекомендовані листи в Польщі замінять електронною поштою

Уже в наступному році польські державні установи почнуть висилати електронні листи замість рекомендованих. Монополістом по обробці електронної кореспонденції, ймовірно, стане державна організація «Poczta Polska». Про це пише Видання «Rzeczpospolita».

Це дозволить заощадити до 100 млн. злотих в рік.

Електронний лист, який буде в статусі офіційного, замінить рекомендовані поштові відправлення. «Згідно з планом, це стане винятковою формою офіційного спілкування між державними установами, а також бажаною формою спілкування громадянина з органами державної адміністрації», — повідомляє газета.

Систему електронних повідомлень організовує і контролюватиме національний цифровий оператор. Це, швидше за все, буде «Poczta Polska».

Тобто не банки або оператори зв'язку, як планувала колишній міністр цифровізації Анна Стрежінська, а державна компанія стане ключовим суб'єктом електронного адміністрування.

Прихильником такого рішення є Марек Загурський, новий глава відомства. «До цього схиляється також економічний комітет Ради міністрів», — повідомляє сайт «Rzeczpospolita».

Економія

Ідея полягає в тому, що для підприємців і громадян електронні відправлення будуть безкоштовними, а установи, відмовившись від паперових рекомендованих листів, заощадять до 100 млн. злотих на рік.

Законопроект з цього питання повинен бути готовий в цьому році. «Ініціатива буде впроваджуватися поетапно. Ми очікуємо, що це буде зроблено в 2019-2021 рр.», — повідомили в Міністерстві цифровізації.