logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Прибирання в Польщі: скільки платять і які нюанси роботи

Прибирання в Польщі: скільки платять і які нюанси роботи

Прибирання — досить поширений вид робіт серед трудових мігранток. Яка середня зарплата на цій посаді і які труднощі чекають?

Працювати прибиральницею може кожен – поширена фраза в Польщі. Для цього не потрібно ні досвіду, ні освіти, а найголовніше – бажання заробити. Але повністю погодитися з цим неможливо. По-перше, серйозні клінінгові компанії зацікавлені в навченому персоналі, по-друге, якщо ви не вмієте прибирати, то на хорошу зарплату вам нема чого розраховувати, та й знайти роботу буде непросто.

У більшості поляки дуже прискіпливі до чистоти. І неважливо, чи будете ви прибирати приватний сектор, офіси або ж сходові клітини, за вашою роботою, швидше за все будуть ретельно спостерігати. Жінка, яка збирається працювати прибиральницею в Польщі, повинна бути фізично міцною, здоровою, терплячою, організованою, охайною і відповідальною. Польські роботодавці практично завжди звертають увагу на дані якості.

Як знайти роботу прибиральницею
Із пошуком роботи труднощів виникнути не повинно. Більшість українок зарекомендували себе добре на цій посаді, тому наших охоче наймають як клінінгові компанії так і окремі особи для прибирання своїх будинків.

Як правило, роботу прибиральниці можна швидко знайти завдяки «сарафанному радіо». Якщо ви добре прибираєте, то поляки швидко розрекламують вас своїм друзям. Також часто колеги прибиральниці можуть допомогти з пошуком об’єктів для роботи. Такі сайти для пошуку роботи, як olx.pl, gumtree.pl переповнені хорошими вакансіями для прибиральниць. Будьте готові, що найчастіше на цю посаду беруть неофіційно. Але, не завжди, звичайно.

Зарплата прибиральниці
Що стосується виплат, то тут є безліч нюансів і критеріїв. Якщо ви працюєте самі на себе, маєте хороші рекомендації, то можете сміливо розраховувати на 25-30 злотих за годину. Зарплата новачків стартує від 15 злотих на годину.

Тепер порахуємо, в середньому, щоб прибрати 50 м², ви витратите 5-8 годин (в залежності від забруднення приміщення, вашого темпу роботи, кількості завдань для виконання). Якщо працювати добре і заручитися рекомендаціями, то в тиждень можна мати кілька об’єктів для прибирання з приватного сектора. За 5 годин роботи, в середньому можна заробити 125-150 злотих. В місяць набіжить кругленька сума. Жінки, які прибирають у приватному секторі мають великий дохід, але найчастіше така робота неофіційна.

Офіційно ж можна влаштуватися на прибирання офісних приміщень (15-20 злотих за годину), прибирання сходових клітин (в середньому 15 зл в годину), прибирання ресторанів, кав’ярень, новобудов.

Плюси даної роботи
1) У вас не попросять диплома про вищу спеціальну освіту. Також часто можна працювати і без знання польської мови (але володіння польською істотно прискорить пошук роботи та вплине на оплату).
2) Вважається, що прибирання – це робота з низьким рівнем стресу.
3) Прибираючи приватні будинки або квартири, ви самі складаєте графік і обговорюєте з господарями вигідні години прибирання.
4) Висока зарплата.

Недоліки роботи на цій посаді:
1) Робота дійсно дуже важка. Потрібно мати міцне здоров’я і бути фізично сильною, витривалою, щоб день за днем якісно прибирати. Часто жінки страждають від алергії на хімічні засоби.
2) Прибирати – це нудне і монотонне заняття. Потрібно дійсно любити наводити чистоту всюди.
3) Прибиральниці не мають ніякого кар’єрного розвитку.
4) Низький соціальний статус.

Цікаво, що в Республіці Польща близько півмільйона клінінгових компаній. За деякими даними, власники подібних компаній включені в список одних із найбагатших громадян.