logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Працівники з України та Білорусі рятують польські фабрики

Працівники з України та Білорусі рятують польські фабрики

Великі фабрики з виробництва побутової техніки в Польщі дуже охоче працевлаштовують українців і білорусів. Без них було би не можливо експортувати 90% пральних машин і холодильників, повідомляє "Puls Biznesu".

П'ять найбільших виробників побутової техніки в Польщі – це Аmica, BSH (з брендами Bosch і Zelmer), Whirlpool, Electrolux і Samsung. Фабрики, які їм належать, працевлаштовують понад 80% з більш ніж 26 тисяч працівників, трудящих безпосередньо на виробництві побутової техніки в Польщі. Кожен із них працевлаштовує працівників зі Східної Європи.

- Ми беремо на роботу також іноземців, в основному українців. В цілому на наших фабриках працює кілька сотень людей з українським паспортом, - розповідає Домініка Косман з компанії Electrolux.

Як правило, українці складають 5-10% від загальної кількості працівників на фабриках групи Whirlpool. Таким чином мова може йти навіть про сотні українців, оскільки в Польщі є три великих промислових центри Whirlpool. У Вроцлаві працює близько 2 тисяч осіб, у Лодзі – 1,8 тисячі й у Радомі – 1,8 тисячі.

- На наших фабриках на даний момент працевлаштовано 1 897 осіб, в тому числі 182 іноземця, - коментує директор заводу Amica Кшиштоф Махал.

До слова, Amica користується своїм місцем розташування та працевлаштовує ув'язнених із в'язниці у Вронках у Великопольському воєводстві. Це відбувається в рамках державної програми «Робота для ув'язненого».