logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Працевлаштування за польською робочою візою в інших країнах ЄС

Працевлаштування за польською робочою візою в інших країнах ЄС
Досить часто на сайтах з пропозиціями про роботу можна побачити вакансії, які містять такі рядки: пропонуємо працевлаштування за польською робочою візою в інших країнах ЄС. Багато хто, на жаль, не знаючи законодавства відгукуються на такі оголошення, не підозрюючи, що наслідки можуть бути дуже серйозними як для роботодавця, так і для співробітника. У зв'язку з цим пропонуємо розібратися в питанні: в яких випадках можна легально працевлаштуватися за польською робочою візою в інших країнах ЄС, а коли ні.

У яких випадках можна легально працевлаштуватися за польською робочою візою в інших країнах ЄС:

  • Згідно із законодавством ЄС працевлаштування за польською робочою візою за межами Польщі можливо тільки у випадках, коли польська компанія відкриває філію або дочірнє підприємство поза Польщею.

При таких обставинах польське підприємство має право направляти (делегувати) своїх співробітників в будь-яку іншу країну ЄС, якщо це пов'язано з потребами бізнесу.

  • Ще одна можливість працювати по польській візі в країнах Європи – наявність власного зареєстрованої бізнесу в Польщі.

Інші варіанти працевлаштування за польською візою можливі тільки нелегально.

Наслідки нелегального працевлаштування в країнах ЄС:

Для роботодавця наслідки можуть бути плачевними. Все залежить від країни, де порушений закон: можна заплатити штраф до 50 000 євро. У Німеччині, наприклад, за нелегальне працевлаштування співробітника можна отримати тюремний термін. У Франції за такі порушення влада може призупинити діяльність фірми на 3 місяці.

Співробітник, який працевлаштувався в країні ЄС (не Польщі) з польською візою ризикує заплатити штраф в розмірі близько 1 тис. євро та бути депортованим, при цьому отримавши заборону на в'їзд до країн ЄС протягом п'яти років.