logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Працевлаштування в Польщі: питання-відповідь

Працевлаштування в Польщі: питання-відповідь
Чи може студент працювати в Польщі?

Студент стаціонару може працювати тільки 3 місяці на рік під час літніх канікул (липень, серпень, вересень). Для роботи Вам не потрібно ніяких дозволів і додаткових формальностей.

Студент заочник або той, хто перебуває в Польщі з метою вивчення польської мови, практики, культурним обміном. Працювати за такою візою дозволено тільки в разі оформлення роботодавцем Oświadczenia або Zezwolenia.

Студент стаціонару з картою побиту (вид на проживання) на підставі навчання на стаціонарі (53§1 p. 16 Ustawy o cudzoziemcach) - дає право працювати без будь-яких обмежень і додаткових дозволів на протязі всього періоду дії Картки (а в разі продовження карти - всього періоду навчання).

Студент заочного відділення з картою побиту (вид на проживання) на підставі заочного навчання або мовних курсів (53§1 p. 1a lub 1b Ustawy o cudzoziemcach) - дає право працювати тільки за умови оформлення дозволів Oświadczenia або Zezwolenia. Заочник з картою побиту може працювати тільки по Oświadczeniu максимум 6 місяців на рік або за Zezwoleniu.

Що таке Oświadczenie - намір про працевлаштування?

Заява роботодавця прийняти іноземця на роботу, в зв'язку з міжнародними договорами діє тільки для громадян України, Білорусі, Росії, Грузії та Молдові, без необхідності робити Дозвіл на роботу (Zezwolenie). Термін працевлаштування іноземця без дозволу на підставі зареєстрованої заяви не може перевищувати 6 місяців протягом наступних 12 місяців. Це означає, що якщо іноземець вже працював на підставі заяви, то повторно найняти на роботу цього іноземця на підставі заяви можна тільки по закінченню шестимісячного терміну очікування. Роботодавець, який подає заяву про намір надати роботу іноземцю, може вказати в ньому як максимальний термін 1 рік, причому іноземець не може працювати довше, ніж 6 місяців, на підставі Заяви.

Що таке Zezwolenie - дозвіл на роботу?

Стандартна заява на роботу яка оформляється роботодавцем, який збирається прийняти на роботу іноземця. Ця процедура пов'язана з великою кількістю труднощів і складністю процесу: роботодавцю необхідно подати величезну кількість документів і провести дослідження ринку праці з метою виявити відсутність кандидатур поляків на посаду, на яку запрошують.

Як перевірити чи існує роботодавець в Польщі?

Інформація про роботодавців знаходиться у відкритому доступі в Державному Судовому Реєстрі та базі REGON.

Інформація про агентства з працевлаштування знаходиться у відкритому доступі в Національному реєстрі агентств з працевлаштування.

Чи можна працювати в іншій країні ЄС з дозволом на роботу в Польщі?

Ні. Дозвіл на роботу в Польщі дає право працювати тільки в Польщі.

Для роботи в іншій країні ЄС потрібно отримувати дозвіл на роботу в цій країні. У разі, якщо іноземець їде у відрядження до філії польської фірми, в якій він працює, за кордоном, в деяких країнах делегованим працівникам дозволяється працювати без дозволу на роботу терміном до 30 днів.

Працюю в Польщі на підставі Oświadczenia, хочу працювати більше 6 місяців на рік.

Якщо роботодавець зацікавлений у прийомі на роботу іноземця на термін більше 6 місяців, після 3 місяців працевлаштування іноземця, подаються документи на отримання дозволу на роботу - Zezwolenia, яке видається терміном на 1-3 роки. Далі, на підставі роботи, можна подавати документи на отримання тимчасової виду на проживання.

Чи потрібен дозвіл на роботу для проходження практики в польській фірмі?

У разі, якщо практика або стаж є оплачуваними, необхідно отримати дозвіл на роботу.

Проходження безкоштовної практики або стажу не вимагає дозволу на роботу.

Будучи студентом стаціонару в Польщі і перебуваючи на підставі візи, можна проходити практику в польській фірмі тільки протягом 3 місяців (липень, серпень, вересень), для проходження в інші місяці необхідно отримати дозвіл на роботу.

При наявності тимчасової посвідки на проживання на підставі навчання у ВНЗ Польщі, чи можна працювати без отримання дозволу на роботу?

Так, на період дії тимчасового посвідчення на проживання. Роботодавець
в Польщі наймає на роботу так само як і громадян Польщі, з обов'язковим
підписанням трудового договору і повинен заявити в ZUS (Управління
соціального страхування) протягом 7 днів з початку роботи.
Категорiї: робота в польщі