logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Працевлаштування іноземців у Польщі: роботодавці не задоволені бюрократією

Працевлаштування іноземців у Польщі: роботодавці не задоволені бюрократією

На основі опитувань, експерти Business Centre Club (BCC) і Międzynarodową Organizację ds. Migracji (IOM) підготували рекомендації щодо працевлаштування іноземців та управління міграцією в Польщі.

Основними вимогами є перш за все скорочення часу очікування на отримання дозволу на проживання та роботу.

Ці постулати також стосуються уніфікації процедур, що використовуються в Головних управліннях у справах іноземців у Польщі.

Результати дослідження були представлені на прес-конференції, організованій в офісі Клубу бізнес-центрів (BCC). Зустріч проходила в рамках Національної платформи для співпраці з метою інтеграції.

У ході конференції були представлені результати двох досліджень, проведених у серпні Міжнародною організацією з міграції (IOM) у співпраці з BCC.

Перше опитування стосувався почуття безпеки серед мігрантів, що працюють у Польщі. У ньому взяли участь 592 респондента з більш ніж 59 країн. Дослідження показують, що 75% іноземців відчувають себе в безпеці в Польщі і не стикаються з агресивною або ворожою поведінкою. У свою чергу, 26% респондентів стали жертвою агресивної і поведінки через їх походження.

Друге опитування стосувалося труднощів із залученням мігрантів, з якими стикаються підприємці. Опитування проводилося серед 124 компаній з різних галузей промисловості в Польщі.

Опитування показало, що 93% роботодавців зацікавлені в залученні іноземців на термін більше 9 місяців. 83% компаній в Польщі наймають іноземців через відсутність професіоналів. 83% респондентів скаржаться на бюрократичні проблеми з працевлаштуванням іноземців, через ці процедури 77% компаній вчасно не найняли на роботу іноземців та 29% роботодавців оголосили про втрату замовлень і контрактів з цієї причини. На думку роботодавців, проблема полягає також у незнанні польської мови серед іноземців і відсутності системних дій, що сприяють інтеграції.

На основі опитувань експерти підготували рекомендації щодо працевлаштування іноземців та управління міграцією в Польщі.

Основними вимогами є перш за все скорочення часу очікування на отримання дозволу на проживання та роботу. «Мова йде про видачу цих дозволів вчасно, а також про те, щоб змінити процедуру прив'язки видачі Карти Побиту до роботодавця при зміні роботи або посади», — сказала директор Міжнародної організації з міграції у Варшаві Anna Rostocka.

Рекомендації також стосуються уніфікації процедур, що використовуються в Головних управліннях у справах іноземців. Йдеться, в тому числі, про єдиний стандарт вимог до документів при подачі на карту побиту незалежно від воєводства.

Крім цього необхідне введення електронних додатків і можливість подачі заявки на отримання дозволів та рішень в режимі онлайн.