logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Повідомлення воєводи про зміну роботи (звільнення) з картою побиту та без у Польщі

Повідомлення воєводи про зміну роботи (звільнення) з картою побиту та без у Польщі

Зміна роботи в Польщі та звільнення тягнуть за собою ряд зобов'язань з боку іноземця. Деякими правилами зміни роботи в Польщі сьогодні з нами поділиться експерт у питаннях міграційного права та легалізації Halina Lewitcka (e-mail: legalny.pobytpl@gmail.com).

У разі зміни роботи при наявності карти побиту на підставі роботи в Польщі існує обов'язок повідомити Воєводі, який видав цю карту, про втрату старої роботи протягом 15 робочих днів з дня розірвання договору зі старим роботодавцем.
Важливо: Повідомлення має бути письмове й рекомендоване. Квитанція з пошти потім обов'язково стане в нагоді при подачі на наступну карту побиту.

Ідеальним варіантом подачі такого повідомлення буде донесення його до канцелярії ужонда в двох примірниках, де після реєстрації один примірник Вам повернуть із печаткою, що підтверджує подачу.

Зразок повідомлення (листа) для воєводи при звільненні з роботи

З лівого боку вказуємо свої дані та адресу, а з правого – воєводу того ужонда, де було видано справу.

ZAWIADOMIENIE O UTRATĘ PRACY

Zgodnie z art. 121 Ustawy o cudzoziemcach z dnia 12 grudnia 2013 r. ja, _____________________, urodzony ____________ roku, legitymujący się kartą pobytu __ _____________, jako cudzoziemiec przebywający na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie zezwolenia na pobyt czasowy i pracę (decyzja ______________________ z dnia «__» __________ 20__ roku Wojewody _______________) informuję, że straciłem pracę w __________________ (название фирмы) w dniu _____________________ roku.
Z poważaniem,
____________________

Якщо Ви знаєте, що вчасно подасте потрібні документи від нового роботодавця на нову карту побиту, то в заяві не зайвим буде написати наступну фразу:
Również zawiadamiam, że znalazłem już nową pracę, przygotowuję wszystkie niezbedne dokumenty i złożę wniosek o udzieleniu zezwolenia na pobyt czasowy i pracę w ciągu 30 dni od daty rozwiązania umowy.

Ключовою умовою в обов'язку повідомлення воєводи про втрату роботи є наявність вже на руках карту побиту (децизії).

Зверніть увагу: Якщо ж Ваша справа на стадії розгляду в ужонді й децизія ще не видана, не існує закону, який зобов'язував би нас повідомляти воєводу про втрату роботи й у якийсь певний термін подати новий пакет документів від нового роботодавця.

У разі, коли карти ще немає на руках, головне завдання іноземця – мінімізувати розрив між звільненням зі старої роботи і прийомом на нову, а, отже, і донесенням документів від нового роботодавця. Цей момент важливий з точки зору неможливості спрогнозувати, коли ж інспектор в ужонді візьме папку конкретно з Вашою справою та виявить, що Ви давно не працюєте в тому місці, на підставі якого подали прохання про дозвіл на перебування і роботу.

Підстава: art. 121 Ustawy o cudzoziemcach z dnia 12 grudnia 2013 r.