logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Поляків будуть змушувати брати відпустку

Поляків будуть змушувати брати відпустку

У Польщі багато працівників по кілька років не ходили у відпустки: наймачам загрожують штрафи.

Державна інспекція з праці Польщі відзначає збільшення кількості випадків порушення трудового законодавства. Зокрема, по відпустках працівників.

За минулий рік на 100% зросла кількість осіб, яких наймачі відправили у відпустки лише після втручання інспекції. Головна проблема полягає в тому, що працівники самі не хочуть йти у відпустки, які в них накопичуються невикористаними, — повідомила прес-секретар інспекції Данута Рутковська. За її словами, наймач може відправити працівника в невикористану їм відпустку, навіть якщо той цього не бажає: «Тому що у зворотному випадку наймач буде нести відповідальність за те, що, не відправивши службовця у відпустку, порушив закон».

За порушення закону загрожує штраф від 1 до 30 тисяч злотих (від 231 до 6936 євро).

Дослідження інституту Randstad показали, що в примусову відпустку в Польщі вирушає кожен четвертий працівник. Директор інституту Катажина Гуршіньська пояснює суть проблеми: «У 60% жителів великих міст існують проблеми з виходом у відпустку. Інтенсивна динаміка життя призводить до того, що нам важко відірватися від роботи. А дарма, бо пізніше це відіб'ється на її ефективності».

Статистика свідчить, що в літній період у фірмах потрібно більше працівників. Тому люди не йдуть у відпустку.