logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Поляки ведуть боротьбу з нелегально працевлаштованими іноземцями

Поляки ведуть боротьбу з нелегально працевлаштованими іноземцями

Прикордонні служби різко збільшили кількість перевірок, які проводяться в фірмах, які виступають посередниками в працевлаштуванні іноземців.

Наприклад, кілька днів тому прикордонники з Гдині провели контроль в одному з агентств із працевлаштування, в результаті виявилося, що кожен другий іноземець, якого взяло агентство, трудився нелегально. В цілому агентство прийняло на роботу без необхідних документів 571 іноземця, головним чином громадян України й Молдавії. Агентством управляли двоє білорусів.

У першому півріччі поточного року в рамках проведених контрольних рейдів прикордонники перевірили ситуацію 26,8 тисячі іноземців. 5,4 тисячі з них порушили нормативні акти, що стосуються працевлаштування. Що в такій ситуації трапляється з іноземцем? У разі нелегального перебування він отримує рішення, яке зобов'язує його добровільно повернутися на батьківщину. Як правило, на це дається від 15 до 30 днів. Якщо ж існує небезпека, що іноземець може сховатися, тоді він залишає Польщу під конвоєм.

Експерти звертають увагу, що контроль агентств, які займаються посередництвом у пошуках роботи для іноземців, дуже важливий не тільки з точки зору безпеки польської держави, але також і країн Західної Європи. Справа в тому, що так званий Балканський канал контрабанди людей на Захід йде через Польщу. На жаль, польська адміністрація насилу справляється з даною проблемою.