logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Поляки підрахували, скільки їм коштує виховання дітей

Поляки підрахували, скільки їм коштує виховання дітей
Витрати на виховання однієї дитини в Польщі до досягнення нею повноліття становлять 190-210 тис. злотих, тобто близько 45-49 тис. євро. Такі дані представлені у звіті Центру ім. Адама Сміта. У минулому році ця сума становила 176-200 тис. злотих.

Один з авторів звіту Анджей Садовський пояснює, що витрати на виховання дитини виросли, зокрема, тому, що у поляків з'явилося більше грошей.

«Уряд, вдаючись до таких програм як« Сім'я 500+», призвів до того, що сім'ї можуть собі більше дозволити, якщо говорити про витрати на дитину. І тут мова йде не тільки про відпустку на море, а й про інші витрати, які є необхідними, але на них раніше не було коштів. Також сім'ї почали виділяти гроші на додаткові заняття для своїх дітей, щоб надалі у них не було проблем із навчанням», — сказав він.

За словами Анни Кельм з Економічного університету в Кракові, незважаючи на те, що кошти на виховання дітей ростуть, це не означає, що поляки витрачають гроші на надмірності.

З представленого звіту випливає, що при наявності двох дітей витрати на їх виховання можуть скласти від 350 до 385 тис. злотих, а на трьох — здатні перевищити півмільйона злотих.