logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Польські лікарні: спільне та відмінне з нашими

Польські лікарні: спільне та відмінне з нашими

На жаль, трапляється так, що в якийсь момент нам всім потрібна медична допомога. І якщо в рідній країні ми більш-менш уявляємо, як організована робота медичних установ, то при переїзді в іншу країну виникає досить багато питань. Сьогодні ми хочемо розповісти про лікарняні установи сусідньої Польщі і, можливо, знайти деякі спільні та відмінні риси з нашими.

Почнемо з того, що польські лікарні поділяються залежно від хвороб і хворих органів. Є госпіталь кардіології, онкології, терапії і т.д. В одній лікарні не можуть лежати люди з гнійної ангіною й проблемами з серцем.

Звичайно, в залежності від регіону і міста, в якому знаходиться лікарня, умови перебування різняться. У таких містах як Варшава і Краків інтер'єр палат і самого госпіталю краще, ніж в Білостоці, Лодзі, Кельці. До речі, в маленьких містах зустрічаються лікарні з декількома відділеннями і тут все виглядає подібно до Білорусі, Росії та України. Всі лежать в одній будівлі, тільки в різних відділеннях і на різних поверхах.

Варто відзначити, що незважаючи на тьмяний, не надто привабливий колір стін і освітлення в палатах, багато польських лікарень оснащені новим обладнанням. Це зручні ліжка з поручнями й управлінням, кнопка виклику медсестри, невеликі крапельниці, з якими зручно пересуватися й лежати, сенсорні градусники та багато іншого.

В одній палаті не може лежати більше двох осіб, при цьому кожна палата має власний душ і туалет.

Абсолютно на кожному лікарняному ліжку, де лежить хворий, висить табличка з історією його хвороби, останніми результатами аналізів, температурою та іншими важливими й необхідними для лікування даними. Обхід тут проводиться два-три рази на день, не рахуючи екстрених відвідувань і порятунку пацієнтів.

Що стосується відвідування хворих, то в польських лікарнях немає такого поняття як тиха година або обхід. Тут також немає конкретно встановлених годин для візитів. Відвідувати своїх рідних і близьких ви можете з ранку до вечора, у зручний для вас і для них час. Звичайно, крім нічного часу і реанімації, туди, як і в країнах східної Європи, стороннім вхід суворо заборонено.

Що ж стосується їжі, то в Польщі, як і всюди, лікарняна їжа не відрізняється смаком і насиченістю. Це звичайні продукти, зварені або ж приготовані на пару. Мінімальна кількість масла, цукру й жиру. Саме тому багато хворих після виписки виглядають більш струнко.

Що стосується оплати за лікування, медичне страхування покриває майже всі витрати, а ті, у кого є пільги, купують ліки й зовсім за пів ціни. Як ми бачимо, відмінності є, але їх не так вже й багато. Це все ті ж лікарні з аналізами, несмачною їжею і постійними обстеженнями.

Будьте здорові і бережіть себе!